Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Populistische Fico geïnstalleerd als premier Slowakije

Populistische Fico geïnstalleerd als premier Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De winnaar van de verkiezingen in Slowakije Robert Fico is voor de vierde keer geïnstalleerd als premier. De populistische leider van Smer-SSD voerde een eurosceptische campagne en beloofde geen geld meer naar buurland Oekraïne te sturen.

Smer-SSD vormt een coalitie met de pro-Russische en uiterst rechtse SNS en de linkse partij HLAS. Analisten verwachten dat die laatste partij een matigende werking zal hebben op het beleid van Fico. HLAS wil juist het buitenlandbeleid van de vorige regering voortzetten, die Slowakije pro-Europees bestuurde en een belangrijke bondgenoot was van Oekraïne.

Ook in de rest van de Europese Unie zal men gespannen afwachten wat nu de koers van Slowakije zal zijn. Fico is bijvoorbeeld kritisch op de sancties tegen Rusland, die de EU gezamenlijk invoert. Een lid van de nieuwe coalitie zei dinsdag te verwachten dat Fico donderdag al meteen zijn opwachting zal maken in Brussel tijdens de Europese top.

Fico was eerder de premier van Slowakije tussen 2006 en 2010 en tussen 2012 en 2018. Toen stelde hij zich vaak pragmatisch op.

Meer uit Buitenland

Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

2 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

3 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

4 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

4 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

5 uur geleden
FT: onderhandelingen VS en Iran lopen vast op Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.

5 uur geleden