Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Populariteit snorfietsen daalt wegens helmplicht

Populariteit snorfietsen daalt wegens helmplicht

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer eigenaren van een snorfiets bieden vanwege de helmplicht de tweewieler te koop aan of ruilen die in voor een bromfiets, zeggen scooterdealers en verkopers. Dat heeft grote gevolgen voor veel zaken die voornamelijk snorfietsen verkopen. Ook zien ze dat snorfietsers de tweewieler laten omkeuren naar een bromfiets, waardoor die 45 kilometer per uur rijdt en op de rijbaan mag.

"Die verkoopcategorie is na de aankondiging van de helmplicht ingestort", zegt Peter Wichink Kruit van WKScootercentre uit Deventer. Zijn zaak is gespecialiseerd in de verkoop van snorfietsen. Hij baalt van de nieuwe wet omdat hij veel inkomsten misloopt. "Van de twintig scooters die ik in de afgelopen tien jaar verkocht was gemiddeld één daarvan maar een bromfiets."

Wichink Kruit ziet dat vooral jongeren van hun snorfiets af willen. "Per dag krijg ik er zo'n acht à tien aangeboden. De jeugd gaat nu massaal voor een bromfiets die harder rijdt, want ze denken: ik ga niet met een helm op 25 kilometer per uur over het fietspad rijden. Dat was juist de charme van de snorfiets."

Omkeuren

Er is voor Wichink Kruit toch een lichtpunt, namelijk dat de snorfietsen in zijn zaak omgekeurd kunnen worden naar een bromfiets. Het omkeuren van een snorfiets vindt normaal gesproken plaats in een van de zestien keuringsstations van de RWD, maar vanaf 3 januari mogen gecertificeerde bedrijven dat ook doen.

Bij de zestien vestigingen van La Souris hielden ze rekening met de helmplicht en is de voorraad daarop aangepast. "We hebben nu zelfs een tekort", zegt eigenaar Armando Muis. "We leveren ook aan België en daar zien we dat snorfietsen gewoon verkocht worden terwijl ook daar een helmplicht geldt. Ik denk dat de markt hier uiteindelijk zal stabiliseren zodra het dragen van een helm normaal wordt". Ondanks het tekort is de verkoop van snorfietsen dit jaar flink teruggelopen volgens hem. Muis: "Vorig jaar bestond 85 procent van onze verkoop uit snorfietsen, nu nog maar 33 procent."

Marktplaats

Volgens Muis is januari een rustige maand, maar door alle keuringsafspraken hebben ze het druk. "Onze planning loopt vol, we hebben zo'n zeshonderd afspraken staan tot half januari."

Ook Marktplaats ziet een toename van snorfietsen die te koop worden aangeboden. Vorig jaar stonden in november en december bijna 14.000 snorfietsen online. Dit jaar zijn dat er in die maanden zo'n 18.000, meldt het platform.

Vanaf 1 januari wordt het dragen van een helm op een snorfiets verplicht. Wie dat niet doet riskeert een boete van 100 euro.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

2 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

3 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

4 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

6 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

6 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

7 uur geleden