Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Populariteit president Biden daalt fors na Taliban-opmars

Populariteit president Biden daalt fors na Taliban-opmars

WASHINGTON (ANP/RTR) - De populariteit van de Amerikaanse president Biden in de Verenigde Staten heeft een forse deuk opgelopen na de onverwacht snelle herovering van Afghanistan door de radicaalislamitische Taliban. Nog maar 46 procent van de ondervraagden keurt het beleid van hun president goed, een daling van 7 procentpunten. Het is de laagste populariteit voor Biden in de wekelijkse nationale peiling sinds zijn aantreden begin dit jaar.

Uit de peiling van Reuters/Ipsos blijkt verder dat 34 procent van de Amerikanen voorstander is van een voortzetting van de buitenlandse militaire operaties in het Aziatische land. Biden verdedigde de terugtrekking van de Amerikaanse troepen in een toespraak tot het volk, maar erkende dat de opmars van de Taliban veel sneller was gegaan dan verwacht. Hij haalde uit naar de Afghaanse militairen die, door de VS getraind, eigenlijk het land hadden moeten verdedigen tegen de fundamentalisten.

Meer uit Buitenland

Oppositie Israël: totale bezetting Gaza gevaar voor gijzelaars

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid is tegen een volledige bezetting van de Gazastrook, waar premier Benjamin Netanyahu volgens Israëlische media op aanstuurt. Lapid schrijft op X dat die operatie alleen maar de gijzelaars in gevaar zou brengen.

4 uur geleden
Regering VS stopt met 'vijfdingenmail' van Musk voor ambtenaren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft officieel een einde gemaakt aan de 'vijfdingenmail', een programma dat door Elon Musk was ingesteld. Hij had in zijn tijd als overheidsadviseur bedacht dat alle ambtenaren iedere week een mail moesten sturen met vijf dingen die ze in de afgelopen week hadden bereikt. Volgens Musk zouden werknemers die dat niet konden, ontslagen moeten worden.

4 uur geleden
Media: legerleider overtuigt Netanyahu niet over bezetting Gaza

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft drie uur lang overlegd met legerleider Eyal Zamir, melden Israëlische media als The Times of Israel en The Jerusalem Post op basis van anonieme bronnen. Zamir zou tegen een totale bezetting van de Gazastrook zijn, maar hij heeft Netanyahu kennelijk nog niet op andere gedachten kunnen brengen.

5 uur geleden
Ozzy Osbourne overleden aan hartaanval buiten ziekenhuis

BIRMINGHAM (ANP) - Heavymetalzanger Ozzy Osbourne is overleden aan een hartaanval. Het hartinfarct vond plaats buiten het ziekenhuis, meldt The New York Times op basis van de overlijdensakte van Osbourne. Die dag zou volgens de krant een traumahelikopter naar het huis van de zanger zijn gevlogen.

5 uur geleden
Bangladesh houdt verkiezingen in februari 2026

DHAKA (ANP/AFP) - De interim-leider van Bangladesh, Muhammad Yunus, zegt dat in februari 2026 parlementsverkiezingen worden gehouden. Het worden de eerste sinds de premier vorig jaar na massademonstraties werd verdreven.

8 uur geleden
Roemeense oud-president en revolutionair Iliescu (95) overleden

BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - De omstreden Roemeense oud-president Ion Iliescu is op 95-jarige leeftijd overleden, meldt de regering. Hij speelde een belangrijke rol bij de val van het communistische regime in 1989, maar dat werd later overschaduwd doordat hij werd aangeklaagd voor misdaden tegen de menselijkheid tijdens die revolutie.

8 uur geleden
Onderzoekscommissie VS dagvaardt Clintons in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - Een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft voormalig president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton gedagvaard in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. Zij zijn opgeroepen een verklaring over de "gruwelijke misdaden" van de zedendelinquent af te leggen.

8 uur geleden