Populairste kindernamen van 2022 zijn Emma, Noah en Sam
UTRECHT (ANP) - Emma, Noah en Sam zijn de populairste kindernamen van 2022. Vorig jaar kregen 677 meisjes de naam Emma en 871 jongens de naam Noah. Ook in 2020 en 2021 stond Noah bovenaan. Emma stond vorig jaar nog op nummer 3. De meest populaire genderneutrale kindernaam, dit jaar voor het eerst gepresenteerd door de Sociale Verzekeringsbank, is Sam. 581 baby's kregen in 2022 deze naam.
De meisjesnaam Julia is na Emma het meest populair voor meisjes (655 keer gegeven), aldus het jaarlijkse overzicht. 624 meisjes kregen de naam Mila, goed voor de derde plek.
Bij de jongens staat Liam op de tweede plek (666 keer gegeven) in de namenlijst. De derde plaats is voor Luca (664 keer).
Genderneutrale namen
Op de lijst met genderneutrale namen staat op de tweede plaats Isa (377 keer), gevolgd door Bo (305 keer).
Volgens Gerrit Bloothooft, naamkundige aan de Universiteit Utrecht, zijn Noah en Emma al jaren populair in veel Europese landen. "Opvallend is dat na de successen van Max Verstappen zijn voornaam niet populairder is geworden", aldus Bloothooft. "Voor jongens lijken de Arabische naam Zayn en het Oudtestamentische Boaz er aan te komen, net zoals - ook internationaal - Luna en het Ierse Maeve voor meisjes."
Top 10
In 2022 zijn in Nederland (tot en met november 2022) ruim 168.000 baby's geboren, ruim 86.000 jongens en ruim 82.000 meisjes.
De top 10 populairste namen van 2022 ziet er als volgt uit:
Jongens: 1. Noah, 2. Liam, 3. Luca, 4. Lucas, 5. Mees 6. Finn, 7. James, 8. Milan, 9. Levi, 10. Sem.
Meisjes: 1. Emma, 2. Julia, 3. Mila, 4. Sophie, 5. Olivia, 6. Yara, 7. Saar, 8. Nora, 9. Tess, 10. Noor.
Genderneutrale namen: 1. Sam, 2. Isa, 3. Bo, 4. Jip, 5. Lou, 6. Charlie, 7. Noa, 8. Dani, 9. Quinn, 10. Bowie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
7 uur geleden