Populairste kindernamen van 2022 zijn Emma, Noah en Sam
UTRECHT (ANP) - Emma, Noah en Sam zijn de populairste kindernamen van 2022. Vorig jaar kregen 677 meisjes de naam Emma en 871 jongens de naam Noah. Ook in 2020 en 2021 stond Noah bovenaan. Emma stond vorig jaar nog op nummer 3. De meest populaire genderneutrale kindernaam, dit jaar voor het eerst gepresenteerd door de Sociale Verzekeringsbank, is Sam. 581 baby's kregen in 2022 deze naam.
De meisjesnaam Julia is na Emma het meest populair voor meisjes (655 keer gegeven), aldus het jaarlijkse overzicht. 624 meisjes kregen de naam Mila, goed voor de derde plek.
Bij de jongens staat Liam op de tweede plek (666 keer gegeven) in de namenlijst. De derde plaats is voor Luca (664 keer).
Genderneutrale namen
Op de lijst met genderneutrale namen staat op de tweede plaats Isa (377 keer), gevolgd door Bo (305 keer).
Volgens Gerrit Bloothooft, naamkundige aan de Universiteit Utrecht, zijn Noah en Emma al jaren populair in veel Europese landen. "Opvallend is dat na de successen van Max Verstappen zijn voornaam niet populairder is geworden", aldus Bloothooft. "Voor jongens lijken de Arabische naam Zayn en het Oudtestamentische Boaz er aan te komen, net zoals - ook internationaal - Luna en het Ierse Maeve voor meisjes."
Top 10
In 2022 zijn in Nederland (tot en met november 2022) ruim 168.000 baby's geboren, ruim 86.000 jongens en ruim 82.000 meisjes.
De top 10 populairste namen van 2022 ziet er als volgt uit:
Jongens: 1. Noah, 2. Liam, 3. Luca, 4. Lucas, 5. Mees 6. Finn, 7. James, 8. Milan, 9. Levi, 10. Sem.
Meisjes: 1. Emma, 2. Julia, 3. Mila, 4. Sophie, 5. Olivia, 6. Yara, 7. Saar, 8. Nora, 9. Tess, 10. Noor.
Genderneutrale namen: 1. Sam, 2. Isa, 3. Bo, 4. Jip, 5. Lou, 6. Charlie, 7. Noa, 8. Dani, 9. Quinn, 10. Bowie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
20 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
38 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
10 uur geleden