Populaire game Fortnite straks niet meer te spelen in China
BEIJING (ANP/AFP) - Het populaire overlevingsspel Fortnite is straks niet meer te spelen in China. De Amerikaanse ontwikkelaar Epic Games, waar het Chinese techbedrijf Tencent een groot belang in heeft, zet de Chinese servers op 15 november uit. De stap komt nadat Beijing al maandenlang steeds strenger optreedt tegen gamebedrijven.
Chinezen kunnen op dit moment nog een versie van Fortnite spelen die speciaal gemaakt is voor die markt. Een testversie van het spel werd in 2018 in China uitgebracht, maar Fortnite kreeg nooit officiële goedkeuring van de overheid. De inhoud van games wordt in China onder meer gecontroleerd op buitensporig geweld. Wereldwijd wordt Fortnite gespeeld door meer dan 350 miljoen mensen.
Eerder dit jaar werd bekend dat kinderen in China niet meer dan drie uur per week online mogen gamen om verslaving tegen te gaan. Volgens de regerende Communistische Partij moeten gamebedrijven minder de nadruk leggen op het maken van winst. Ook moesten spellenmakers kritisch naar hun games kijken en "obscene en gewelddadige" inhoud verwijderen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op onder meer de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn minstens acht doden gevallen. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vuurde Rusland 430 drones en 18 raketten af op Oekraïne. De aanval op Kyiv was een van de grootste sinds het begin van de oorlog.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de voor verkrachting aangeklaagde zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is er niet in geslaagd een boek uit de handel te laten halen. Hij was naar de rechter gestapt voor een verbod, maar de rechtbank in Oslo ging daar niet in mee.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat de Europese Unie voor de rechter dagen vanwege het besluit van vorige maand om de Russische gasimport geleidelijk af te bouwen. Vanaf eind 2027 geldt voor de hele EU een verbod op de import van Russisch gas. Hongarije accepteert dat besluit niet, zei Orbán vrijdag. Zijn regering stapt naar het Europese Hof van Justitie.
2 uur geledenKALININGRAD (ANP/RTR) - Oekraïne heeft volgens een Russische topfunctionaris met acht drones een aanval uitgevoerd op de Russische kerncentrale van Novovoronezj, 155 kilometer ten noorden van de Oekraïense grens. De chef van het Russische kernenergieagentschap Rosatom, Aleksej Lichatsjev, zei dit in de marge van gesprekken met de baas van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA, Rafael Grossi. Hij bezoekt Rusland voor gesprekken over de veiligheid van kernenergiecentrales zoals die van Zaporizja. Die is in Russische handen en ligt aan de rivier de Dnjepr die er de frontlijn vormt.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar het uiterst bloedige geweld in de West-Soedanese stad el-Fasher. De raad wil dringend weten wie de daders waren, om ze voor de rechter te kunnen brengen. De raad spreekt over schendingen van het internationaal recht door alle partijen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt iemand te hebben gedood die in het zuiden van Gaza de zogenoemde gele lijn overstak en Israëlische militairen naderde. De strijdmacht verklaart op Telegram dat het ging om een "onmiddellijke bedreiging" voor de Nahal-brigade, die vervolgens het vuur opende en zo "het gevaar wegnam".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Indonesië houdt 20.000 militairen vrij voor een mogelijke VN-vredesmissie in de Gazastrook. Dat kondigt de minister van Defensie van Indonesië, Sjafrie Sjamsoeddin, aan. De militairen zullen onder anderen oorlogsslachtoffers helpen en de infrastructuur herstellen die nodig is om het leven in Gaza weer op gang te brengen.
3 uur geleden