Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Populaire Duitse politica Sahra Wagenknecht richt eigen partij op

Populaire Duitse politica Sahra Wagenknecht richt eigen partij op

BERLIJN (ANP) - Het 54-jarige voormalige kopstuk van Die Linke, Sahra Wagenknecht, heeft in Berlijn haar eigen partij opgericht, de BSW, het Verbond Sahra Wagenknecht (voor Verstand en Gerechtigheid). Ze wil niet alleen aan het hoofd staan en deelt daarom het leiderschap met de 43-jarige Amira Mohamed Ali.

Beiden hebben een links-radicale of marxistische achtergrond en een loopbaan bij de partij Die Linke. Wagenknecht wil haar BSW geen links label opplakken, want volgens haar zijn links en rechts niet meer van deze tijd. Ze stelt op te komen "voor mensen die de politiek heeft vergeten".

Ze vindt dat "de linkse erfenis wel nuttig is in het streven naar sociale gerechtigheid en vrede", maar wil niet meer links genoemd worden en draagt ook rechts-populistische standpunten uit. Negen fractieleden stapten afgelopen jaar uit de fractie van Die Linke om voor zichzelf te beginnen. Wagenknecht heeft bijvoorbeeld net als de rechtse Alternative für Deutschland (AfD) felle kritiek op de militaire steun aan Oekraïne en op het regeringsbeleid ten aanzien van migratie. Slechts 1 procent van de migranten die naar Duitsland komen, is volgens haar echt vluchteling.

Opiniepeilingen

Eind afgelopen jaar bleken veel ondervraagden in opiniepeilingen van plan te zijn op Wagenknecht te stemmen als die een politieke partij zou hebben. Daar werd een vereniging voor opgericht onder leiding van Mohamed Ali en die heeft inmiddels 1,4 miljoen euro in kas. Het eerste partijcongres is 27 januari.

Voorzichtige schattingen geven aan dat Wagenknecht met de BSW in één klap de vierde partij zou worden met mogelijk minstens 15 procent van de kiezers achter zich. De partij doet in ieder geval mee aan de Europese verkiezingen in juni, maar het is volgens media nog onduidelijk in hoeverre BSW in staat is aan te treden voor de naderende deelstaatverkiezingen in Brandenburg, Saksen en Thüringen.

Meer uit Buitenland

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

1 uur geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

2 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

3 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

4 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

7 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

8 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

9 uur geleden