Populaire beleggings-app beperkt handel in GameStop
NEW YORK (ANP) - De onder 'Reddit-beleggers' populaire beleggingsapp Robinhood beperkt de handel in bepaalde aandelen die binnen onlinegroepen snel aan populariteit hebben gewonnen. Winkelketen GameStop, dat door samenwerking van particuliere beleggers een bizarre koerssprong maakte, valt onder die aandelen.
Robinhood geeft nu aan dat beleggers die handelen via de app hun posities in onder andere GameStop, BlackBerry, Bed Bath & Beyond en Nokia alleen nog kunnen afbouwen. Dat betekent dat ze niet nog meer aandelen van deze bedrijven bij kunnen kopen. Die maatregel is volgens Robinhood nodig wegens recente heftige koersbewegingen op Amerikaanse beurzen.
Reddit is een populair platform waar gebruikers op pagina's over een specifiek onderwerp zelf berichten kunnen plaatsen. Op één van die fora werken particuliere beleggers samen om de koersen van bepaalde bedrijven flink op te pompen, door massaal aandelen daarvan te kopen. Het doel is om professionele beleggers die speculeren op koersdalingen, zogeheten shortsellers, een hak te zetten.
De gezamenlijke acties van beleggers op social media zorgden ervoor dat GameStop, een gameketen die nog met fysieke winkels werkt, in één week tijd met 1000 procent omhoog schoot. Ze beschuldigen shortsellers van aasgiergedrag in crisistijd. Ook bioscoopketen AMC en recent American Airlines schoten door dergelijke acties omhoog.
Bedrijven die veel last hebben van de coronacrisis worden regelmatig doelwit van shortsellers. Die lenen dan een aandeel voor een bepaalde tijd, verkopen het en hopen het voor het afgesproken tijdstip voor een lager bedrag terug te kunnen kopen. Soms gaat dit ook gepaard met negatieve rapporten over de bedrijven waar de shortsellers zich op richten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag ingestemd met een serie maatregelen die landen de ruimte geven boeren financieel te ondersteunen vanwege de hoge kunstmestprijs. Die is onder meer hoog door de afsluiting van de Straat van Hormuz.
1 minuut geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is afgenomen na nieuwe aanvallen in het Midden-Oosten. Maandag waren er zelfs geen zichtbare scheepvaartpassages door de belangrijke zeestraat. Wel is het mogelijk dat schepen 'onzichtbaar' via de vaarweg varen doordat ze hun transponder uit hebben staan.
8 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing heeft met een nieuwe financieringsronde 1,8 miljard dollar opgehaald, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro. Het is een van de grootste financieringsrondes ooit voor een Europese start-up. Helsing meldt maandag dat het bedrijf daarbij wordt gewaardeerd op 18 miljard dollar.
10 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, rekent op minder passagiers in 2026 dan eerder gedacht. Luchthavenexploitant Fraport heeft de groeiverwachtingen voor dit jaar naar beneden bijgesteld, omdat het aantal passagiers in de eerste helft van dit jaar is gedaald door onder meer stakingen bij luchtvaartmaatschappij Lufthansa.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse verfconcern Nippon Paint wil 7,5 miljard euro betalen voor een overname van de consumententak van AkzoNobel. Het Nederlandse bedrijf bevestigde maandag na geruchten meerdere voorstellen te hebben gekregen, maar wil hier niet op ingaan. De onderneming achter merken als Flexa en Sikkens werkt al langer aan een fusie met het Amerikaanse Axalta en kiest ervoor daarmee door te gaan.
2 uur geleden