Populaire beleggings-app beperkt handel in GameStop
NEW YORK (ANP) - De onder 'Reddit-beleggers' populaire beleggingsapp Robinhood beperkt de handel in bepaalde aandelen die binnen onlinegroepen snel aan populariteit hebben gewonnen. Winkelketen GameStop, dat door samenwerking van particuliere beleggers een bizarre koerssprong maakte, valt onder die aandelen.
Robinhood geeft nu aan dat beleggers die handelen via de app hun posities in onder andere GameStop, BlackBerry, Bed Bath & Beyond en Nokia alleen nog kunnen afbouwen. Dat betekent dat ze niet nog meer aandelen van deze bedrijven bij kunnen kopen. Die maatregel is volgens Robinhood nodig wegens recente heftige koersbewegingen op Amerikaanse beurzen.
Reddit is een populair platform waar gebruikers op pagina's over een specifiek onderwerp zelf berichten kunnen plaatsen. Op één van die fora werken particuliere beleggers samen om de koersen van bepaalde bedrijven flink op te pompen, door massaal aandelen daarvan te kopen. Het doel is om professionele beleggers die speculeren op koersdalingen, zogeheten shortsellers, een hak te zetten.
De gezamenlijke acties van beleggers op social media zorgden ervoor dat GameStop, een gameketen die nog met fysieke winkels werkt, in één week tijd met 1000 procent omhoog schoot. Ze beschuldigen shortsellers van aasgiergedrag in crisistijd. Ook bioscoopketen AMC en recent American Airlines schoten door dergelijke acties omhoog.
Bedrijven die veel last hebben van de coronacrisis worden regelmatig doelwit van shortsellers. Die lenen dan een aandeel voor een bepaalde tijd, verkopen het en hopen het voor het afgesproken tijdstip voor een lager bedrag terug te kunnen kopen. Soms gaat dit ook gepaard met negatieve rapporten over de bedrijven waar de shortsellers zich op richten.
Meer uit Financieel
FLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
1 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
2 uur geledenSCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.
2 uur geledenKRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.
4 uur geleden