Populaire app Houseparty ontkent hacks, looft beloning uit
WASHINGTON (ANP) - De app Houseparty, die de laatste weken erg populair is nu veel mensen binnen moeten blijven, ontkent dat hackers gebruik kunnen maken van het programma. Houseparty zegt dat er sprake is van een "betaalde lastercampagne". Daarom loven de makers van de app een beloning van 1 miljoen dollar (900.000 euro) uit voor mensen die bewijs hebben voor zo'n campagne.
Meerdere gebruikers zeiden op sociale media dat ze door Houseparty ineens geen toegang meer hadden tot Netflix, Spotify en internetbankieren. Houseparty laat in een reactie weten: "Alle accounts zijn veilig. De dienst is beveiligd, is nooit gekraakt en verzamelt geen wachtwoorden voor andere diensten."
Gebruikers van Houseparty kunnen met acht mensen tegelijk beeldbellen in een groep en daar spelletjes met elkaar spelen. Daarnaast kunnen gebruikers elkaar facemails (videoboodschappen) sturen. In de afgelopen weken heeft Houseparty er wereldwijd miljoenen gebruikers bijgekregen. Ook in Nederland wordt de app veel gebruikt. Houseparty is sinds vorig jaar in handen van Epic Games, de maker van de game Fortnite.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
28 minuten geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
2 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
5 uur geleden