Populaire app Houseparty ontkent hacks, looft beloning uit
WASHINGTON (ANP) - De app Houseparty, die de laatste weken erg populair is nu veel mensen binnen moeten blijven, ontkent dat hackers gebruik kunnen maken van het programma. Houseparty zegt dat er sprake is van een "betaalde lastercampagne". Daarom loven de makers van de app een beloning van 1 miljoen dollar (900.000 euro) uit voor mensen die bewijs hebben voor zo'n campagne.
Meerdere gebruikers zeiden op sociale media dat ze door Houseparty ineens geen toegang meer hadden tot Netflix, Spotify en internetbankieren. Houseparty laat in een reactie weten: "Alle accounts zijn veilig. De dienst is beveiligd, is nooit gekraakt en verzamelt geen wachtwoorden voor andere diensten."
Gebruikers van Houseparty kunnen met acht mensen tegelijk beeldbellen in een groep en daar spelletjes met elkaar spelen. Daarnaast kunnen gebruikers elkaar facemails (videoboodschappen) sturen. In de afgelopen weken heeft Houseparty er wereldwijd miljoenen gebruikers bijgekregen. Ook in Nederland wordt de app veel gebruikt. Houseparty is sinds vorig jaar in handen van Epic Games, de maker van de game Fortnite.
Meer uit Buitenland
ALGECIRAS/CEUTA (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat om het leven is gekomen bij pogingen de Spaanse exclave Ceuta te bereiken is opgelopen naar 24, schrijven Spaanse media. De Spaanse regering stuurt nieuwe versterkingen naar het gebied, inclusief drones en acht duikers met boten.
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt twee olietankers in de Straat van Hormuz te hebben beschoten. Die zouden vanuit de lucht worden geëscorteerd door de Amerikaanse krijgsmacht, maar zijn volgens Iran door de aanvallen tot stilstand gebracht. Vier andere schepen zouden daarna zijn omgedraaid om hetzelfde lot te voorkomen.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de grens met Spanje strenger controleren naar aanleiding van de plotselinge instroom van tienduizenden migranten in het Spaanse territorium Ceuta in Noord-Afrika. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft dat aangekondigd. Hij gaat vrijdag over Ceuta in gesprek met zijn Spaanse collega Fernando Grande-Marlaska. Nuñez sprak over speciale grensbewakingseenheden die nu intensiever worden ingezet.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Australische verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar heeft in de eerste drie maanden slechts een kleine daling van het aantal minderjarige gebruikers teweeggebracht. Dat blijkt uit een rapport van eSafety, de Australische toezichthouder voor onlineveiligheid.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De bekende bergbeklimmer Nirmal Purja is een van de tien mensen die vermist is geraakt na een lawine in het noorden van Pakistan, waar de groep deelnam aan een expeditie. Dat heeft de Alpine Club of Pakistan (ACP) bekendgemaakt. Er zijn vier lichamen gevonden, maar het is nog niet bekend of Purja een van hen is.
2 uur geledenRETHYMNON (ANP/AFP) - De situatie rond de grote natuurbrand op het Griekse eiland Kreta is iets verbeterd, zegt de brandweer. Het vuur is nog niet onder controle en de autoriteiten waarschuwen dat de komende dagen nog moeilijk kunnen zijn.
2 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur zijn naar schatting zo'n 49.000 migranten de Spaanse exclave Ceuta binnengedrongen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De meesten liepen over het strand naar een dam met hekken die de zee ingaat en migranten zou moeten stoppen. Ze gingen te water aan de Marokkaanse kant en zwommen om de dam heen om aan de Spaanse kant aan land te gaan. Daarbij zouden ongeveer twintig mensen zijn verdronken.
3 uur geleden