Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Populaire app Houseparty ontkent hacks, looft beloning uit

Populaire app Houseparty ontkent hacks, looft beloning uit

WASHINGTON (ANP) - De app Houseparty, die de laatste weken erg populair is nu veel mensen binnen moeten blijven, ontkent dat hackers gebruik kunnen maken van het programma. Houseparty zegt dat er sprake is van een "betaalde lastercampagne". Daarom loven de makers van de app een beloning van 1 miljoen dollar (900.000 euro) uit voor mensen die bewijs hebben voor zo'n campagne.

Meerdere gebruikers zeiden op sociale media dat ze door Houseparty ineens geen toegang meer hadden tot Netflix, Spotify en internetbankieren. Houseparty laat in een reactie weten: "Alle accounts zijn veilig. De dienst is beveiligd, is nooit gekraakt en verzamelt geen wachtwoorden voor andere diensten."

Gebruikers van Houseparty kunnen met acht mensen tegelijk beeldbellen in een groep en daar spelletjes met elkaar spelen. Daarnaast kunnen gebruikers elkaar facemails (videoboodschappen) sturen. In de afgelopen weken heeft Houseparty er wereldwijd miljoenen gebruikers bijgekregen. Ook in Nederland wordt de app veel gebruikt. Houseparty is sinds vorig jaar in handen van Epic Games, de maker van de game Fortnite.

Meer uit Buitenland

Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

1 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

1 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

1 uur geleden
Senaat VS stemt tegen oorlog Iran zonder goedkeuring Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.

5 uur geleden
Iraanse president: Teheran zal nooit onderhandelen over defensie

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.

7 uur geleden
Frankrijk beleeft warmste dag sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.

9 uur geleden
Honderden scholen in VK dicht vanwege hittegolf

LONDEN (ANP/AFP) - Zeker driehonderd scholen in het Verenigd Koninkrijk zijn woensdag en donderdag deels of volledig gesloten vanwege de hittegolf, meldt de BBC. Het werkelijke aantal ligt volgens de nieuwszender waarschijnlijk hoger, omdat niet alle sluitingen publiekelijk worden aangekondigd.

9 uur geleden