Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse zloty stijgt na voorspelde winst pro-Europese partijen

Poolse zloty stijgt na voorspelde winst pro-Europese partijen

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de Poolse munt, de zloty, is maandag gestegen na de voorspelde verkiezingswinst voor de pro-Europese oppositiepartijen, waaronder de liberale Burgercoalitie (KO) van oud-premier Donald Tusk. Volgens de exitpolls zouden die partijen samen een meerderheid halen en in een coalitie de volgende regering kunnen vormen.

De zloty ging maandagochtend bijna 2 procent omhoog in waarde tegenover de euro. Analisten denken dat ook de aandelenbeurs in Polen hoger kan openen.

De conservatieve regerende partij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) blijft volgens de exitpoll wel de grootste partij, maar behaalt geen meerderheid meer. Dinsdag moet de verkiezingsuitslag definitief bevestigd worden.

Met de winst voor de pro-Europese partijen kunnen miljarden aan Europese fondsen voor Polen vrijkomen. De Europese Unie had dat geld als sanctie bevroren omdat de PiS-partij de voorbije jaren zou hebben bijgedragen aan de uitholling van de rechtsstaat in Polen, onder meer door de vrije pers aan banden te leggen. Begin deze maand demonstreerden in Warschau ongeveer een miljoen mensen tegen de conservatieve partij.

Meer uit Financieel

Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

23 minuten geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

1 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

2 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

4 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

7 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

8 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

9 uur geleden