Poolse voetbalbond ontslaat bondscoach Santos
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft per direct afscheid genomen van bondscoach Fernando Santos. De 68-jarige Portugees was slechts negen maanden verantwoordelijk voor de ploeg van sterspeler Robert Lewandowski.
"Wij willen coach Santos bedanken voor zijn werk bij het nationale team en wensen hem succes bij toekomstige sportieve uitdagingen", zei voorzitter Cezary Kulesza woensdag in een korte verklaring.
Polen verloor zondag de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Albanië (2-0). Met 6 punten uit vijf wedstrijden moet de ploeg vooralsnog Albanië, Tsjechië en Moldavië voor laten gaan in de poule.
Santos werd in januari aangesteld als opvolger van Czeslaw Michniewicz. Eerder was hij onder meer tussen 2014 en 2022 bondscoach van Portugal, waarmee hij in 2016 de Europese titel veroverde.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
9 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
12 uur geleden