Poolse voetbalbond ontslaat bondscoach Santos
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft per direct afscheid genomen van bondscoach Fernando Santos. De 68-jarige Portugees was slechts negen maanden verantwoordelijk voor de ploeg van sterspeler Robert Lewandowski.
"Wij willen coach Santos bedanken voor zijn werk bij het nationale team en wensen hem succes bij toekomstige sportieve uitdagingen", zei voorzitter Cezary Kulesza woensdag in een korte verklaring.
Polen verloor zondag de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Albanië (2-0). Met 6 punten uit vijf wedstrijden moet de ploeg vooralsnog Albanië, Tsjechië en Moldavië voor laten gaan in de poule.
Santos werd in januari aangesteld als opvolger van Czeslaw Michniewicz. Eerder was hij onder meer tussen 2014 en 2022 bondscoach van Portugal, waarmee hij in 2016 de Europese titel veroverde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
10 uur geleden