Poolse voetbalbond ontslaat bondscoach Santos
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft per direct afscheid genomen van bondscoach Fernando Santos. De 68-jarige Portugees was slechts negen maanden verantwoordelijk voor de ploeg van sterspeler Robert Lewandowski.
"Wij willen coach Santos bedanken voor zijn werk bij het nationale team en wensen hem succes bij toekomstige sportieve uitdagingen", zei voorzitter Cezary Kulesza woensdag in een korte verklaring.
Polen verloor zondag de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Albanië (2-0). Met 6 punten uit vijf wedstrijden moet de ploeg vooralsnog Albanië, Tsjechië en Moldavië voor laten gaan in de poule.
Santos werd in januari aangesteld als opvolger van Czeslaw Michniewicz. Eerder was hij onder meer tussen 2014 en 2022 bondscoach van Portugal, waarmee hij in 2016 de Europese titel veroverde.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.
26 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
15 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
16 uur geleden