Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft na het WK in Qatar besloten afscheid te nemen van bondscoach Czeslaw Michniewicz. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 52-jarige Pool volgde begin dit jaar de opgestapte Paulo Sousa op bij de nationale ploeg.
Polen bereikte op het WK voor het eerst sinds 1986 de knock-outfase, maar moest het in de achtste finales afleggen tegen titelverdediger Frankrijk (1-3). De ploeg van aanvoerder Robert Lewandowski was in de groep met 4 punten tweede geworden achter de latere wereldkampioen Argentinië. Op basis van het doelsaldo bleef Polen de Mexicanen net voor in groep C.
"We willen Michniewicz bedanken voor deze elf maanden", zegt bondsvoorzitter Cezary Kulesza. "Hij nam het team op een heel moeilijk moment over. Desondanks wist hij Polen via de play-offs naar het WK te leiden en handhaving in de hoogste divisie van de Nations League af te dwingen." Polen eindigde in die landencompetitie als derde in de groep achter Oranje en België. Wales degradeerde in deze poule naar de B-divisie.
De Poolse federatie gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach, die als opdracht krijgt om de ploeg te verjongen en het imago van het nationale elftal te verbeteren. "Ook moet het vertrouwen van de fans hersteld worden", staat in een verklaring.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
12 uur geleden