Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft na het WK in Qatar besloten afscheid te nemen van bondscoach Czeslaw Michniewicz. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 52-jarige Pool volgde begin dit jaar de opgestapte Paulo Sousa op bij de nationale ploeg.
Polen bereikte op het WK voor het eerst sinds 1986 de knock-outfase, maar moest het in de achtste finales afleggen tegen titelverdediger Frankrijk (1-3). De ploeg van aanvoerder Robert Lewandowski was in de groep met 4 punten tweede geworden achter de latere wereldkampioen Argentinië. Op basis van het doelsaldo bleef Polen de Mexicanen net voor in groep C.
"We willen Michniewicz bedanken voor deze elf maanden", zegt bondsvoorzitter Cezary Kulesza. "Hij nam het team op een heel moeilijk moment over. Desondanks wist hij Polen via de play-offs naar het WK te leiden en handhaving in de hoogste divisie van de Nations League af te dwingen." Polen eindigde in die landencompetitie als derde in de groep achter Oranje en België. Wales degradeerde in deze poule naar de B-divisie.
De Poolse federatie gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach, die als opdracht krijgt om de ploeg te verjongen en het imago van het nationale elftal te verbeteren. "Ook moet het vertrouwen van de fans hersteld worden", staat in een verklaring.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
10 uur geleden