Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach

Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft na het WK in Qatar besloten afscheid te nemen van bondscoach Czeslaw Michniewicz. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 52-jarige Pool volgde begin dit jaar de opgestapte Paulo Sousa op bij de nationale ploeg.

Polen bereikte op het WK voor het eerst sinds 1986 de knock-outfase, maar moest het in de achtste finales afleggen tegen titelverdediger Frankrijk (1-3). De ploeg van aanvoerder Robert Lewandowski was in de groep met 4 punten tweede geworden achter de latere wereldkampioen Argentinië. Op basis van het doelsaldo bleef Polen de Mexicanen net voor in groep C.

"We willen Michniewicz bedanken voor deze elf maanden", zegt bondsvoorzitter Cezary Kulesza. "Hij nam het team op een heel moeilijk moment over. Desondanks wist hij Polen via de play-offs naar het WK te leiden en handhaving in de hoogste divisie van de Nations League af te dwingen." Polen eindigde in die landencompetitie als derde in de groep achter Oranje en België. Wales degradeerde in deze poule naar de B-divisie.

De Poolse federatie gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach, die als opdracht krijgt om de ploeg te verjongen en het imago van het nationale elftal te verbeteren. "Ook moet het vertrouwen van de fans hersteld worden", staat in een verklaring.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

25 minuten geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

43 minuten geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

2 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

2 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

3 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

3 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

3 uur geleden