Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach

Poolse voetbalbond breekt na WK met bondscoach

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voetbalbond heeft na het WK in Qatar besloten afscheid te nemen van bondscoach Czeslaw Michniewicz. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 52-jarige Pool volgde begin dit jaar de opgestapte Paulo Sousa op bij de nationale ploeg.

Polen bereikte op het WK voor het eerst sinds 1986 de knock-outfase, maar moest het in de achtste finales afleggen tegen titelverdediger Frankrijk (1-3). De ploeg van aanvoerder Robert Lewandowski was in de groep met 4 punten tweede geworden achter de latere wereldkampioen Argentinië. Op basis van het doelsaldo bleef Polen de Mexicanen net voor in groep C.

"We willen Michniewicz bedanken voor deze elf maanden", zegt bondsvoorzitter Cezary Kulesza. "Hij nam het team op een heel moeilijk moment over. Desondanks wist hij Polen via de play-offs naar het WK te leiden en handhaving in de hoogste divisie van de Nations League af te dwingen." Polen eindigde in die landencompetitie als derde in de groep achter Oranje en België. Wales degradeerde in deze poule naar de B-divisie.

De Poolse federatie gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach, die als opdracht krijgt om de ploeg te verjongen en het imago van het nationale elftal te verbeteren. "Ook moet het vertrouwen van de fans hersteld worden", staat in een verklaring.

Meer uit Voetbal

De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

31 minuten geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

32 minuten geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

15 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

15 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

16 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

16 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

16 uur geleden