Poolse vicepremier: zullen zien of wapenleveranties hervat worden
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Polen weet nog niet of het in de toekomst weer wapens gaat leveren aan Oekraïne. "Op dit moment is het zoals de minister-president heeft gezegd, in de toekomst zullen we zien", zo zei de Poolse vicepremier en minister van Staatseigendommen Jacek Sasin in een radio-interview.
Premier Mateusz Morawiecki zei woensdag desgevraagd dat Polen momenteel geen wapens meer aan Oekraïne levert omdat het zichzelf wil bewapenen. Die uitspraak kwam op een moment van een hoog oplopend conflict over de uitvoer van Oekraïens graan. Polen heeft dat verboden. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begon daarover tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, waar hij zei dat "het politieke theater" alleen Rusland helpt.
Minister Sasin benadrukte wel dat het stoppen met wapenleveranties niet betekent dat Polen nu in de oorlog aan de andere zijde staat. Morawiecki zei in het interview van woensdag ook dat zijn land wel blijft meewerken aan de levering van wapens van andere landen via Pools grondgebied. "Ons knooppunt in Rzeszow heeft steeds dezelfde rol vervuld en zal dezelfde rol blijven vervullen, zoals is afgesproken met de Amerikanen en de NAVO."
Polen heeft sinds het begin van de Russische invasie onder meer artillerie en tanks geleverd aan Oekraïne. Het is onduidelijk hoe omvangrijk de wapensteun precies is, want die informatie is niet openbaar. Een Poolse regeringswoordvoerder legde staatspersbureau PAP uit dat de militaire steun niet meteen wordt stilgelegd. "Polen voert nog wel leveringen uit van munitie en wapens uit waar eerder overeenstemming over is bereikt."
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
3 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
8 uur geleden