Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse verdachte aanslag De Vries overgeleverd aan Nederland

Poolse verdachte aanslag De Vries overgeleverd aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige man die vorige maand werd aangehouden in Polen op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag op Peter R. de Vries is overgeleverd aan Nederland. De Poolse man arriveerde woensdagavond op Schiphol, meldt het Openbaar Ministerie donderdagochtend. Hij zal vrijdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris in Amsterdam, die bepaalt of hij langer vast blijft zitten.

De man werd op 26 september aangehouden door de Poolse politie op verzoek van Nederland. Hij zou geholpen hebben bij de voorbereiding van de aanslag op De Vries. De man wordt medeplichtigheid aan moord met terroristisch oogmerk ten laste gelegd.

Misdaadverslaggever Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in Amsterdam. Negen dagen later overleed hij. De Poolse verdachte woonde ten tijde van de aanslag in Rotterdam.

Op donderdag is er een voorbereidende pro forma rechtszitting in het onderzoek naar de opdrachtgever van en andere betrokkenen bij de aanslag op De Vries. De Poolse man verschijnt nog niet op die zitting, aldus het OM. Drie andere verdachten staan wel in de rechtbank in Amsterdam, waaronder de 27-jarige Poolse man die vermoedelijk de schutter en de chauffeur bij de aanslag heeft aangestuurd.

Meer uit Binnenland

Bruins gaat door met leesfonds na goede ervaringen met proef

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) gaat door met een regeling om lezen te stimuleren, nadat dit naar zijn tevredenheid is uitgeprobeerd. Van 2025 tot en met 2028 trekt de demissionaire bewindsman jaarlijks 850.000 euro hiervoor uit. Organisaties kunnen hiermee subsidie aanvragen voor activiteiten als leesclubs en workshops creatief schrijven.

20 minuten geleden
Voor het eerst sinds 2016 meeste asielaanvragen door Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds 2016 vroegen niet Syriërs, maar Eritreeërs het vaakst asiel aan in Nederland. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de asielcijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van april, mei en juni.

1 uur geleden
Zeer grote brand bij agrarisch bedrijf in Friese Arum

ARUM (ANP) - In het Friese dorp Arum woedt een zeer grote brand in twee loodsen van een agrarisch bedrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van de brandweer Fryslân. De loodsen, die vol staan met stro en machines, kunnen waarschijnlijk niet gered worden omdat ze "volledig in de hens staan", meldt de woordvoerder.

2 uur geleden
Persoon met ernstig letsel aangetroffen na aanrijding in Burdaard

BURDAARD (ANP) - In het Friese dorp Burdaard is een persoon met zeer ernstig letsel aangetroffen aan de Iedyk. Dat meldt de politie op X. Rond 00.17 uur kwam de melding binnen. Het slachtoffer is vermoedelijk gewond geraakt bij een aanrijding met een voertuig, waarna de bestuurder waarschijnlijk is doorgereden.

2 uur geleden
Indringer Tweede Kamer komt op vrije voeten

DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.

17 uur geleden
CDA lijkt in peilingen voorbij VVD te klimmen

DEN HAAG (ANP) - Het CDA lijkt in de peilingen voorbij de VVD te zijn geklommen. In de Peilingwijzer, een combinatie van de peilingen van Ipsos I&O en Verian/EenVandaag, staat het CDA op 21 tot 25 zetels. De VVD is juist gedaald naar 20 tot 24 zetels.

18 uur geleden
Preventief fouilleren neemt toe in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.

19 uur geleden