Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse supermarkteigenaar: geef alle winkels politiebeveiliging

Poolse supermarkteigenaar: geef alle winkels politiebeveiliging

DEN HAAG (ANP) - De eigenaar van meerdere Poolse supermarkten in Nederland wil dat alle winkels politiebeveiliging krijgen. "Ik voel mij helemaal niet goed, we zijn bang", zegt de supermarkteigenaar die uit veiligheidsoverweging anoniem wil blijven. "Ik ben niet bang voor de zaak, maar er wonen mensen boven de zaak en we zijn bang dat ze iemand doden. Het is terreur wat deze mensen doen."

Dinsdag en woensdag waren er explosies bij winkels met de naam Biedronka in Heeswijk-Dinther, Aalsmeer en Beverwijk. De winkels zijn geen onderdeel van een keten, maar dragen alleen dezelfde Poolse naam. Wie achter de explosies zit en wat het motief is, is nog onbekend. De winkel in Heeswijk-Dinther waar dinsdagochtend een explosie was, is van de compagnon van de supermarkteigenaar. Ook hij heeft geen idee wie erachter zit. "Ik weet het echt niet. Ik ben gaan nadenken met wie we problemen hebben, maar ik weet het niet. Gisteravond was de explosie in Beverwijk, die eigenaar kennen wij niet."

Zelf heeft de man nog drie winkels, maar waar die zijn wil hij uit angst niet bekendmaken. Hij heeft zelf beveiligingsmaatregelen genomen, maar wil dat bij alle panden politiebeveiliging komt. "Wij gaan naar huis, maar iedereen die erboven woont moet goed beveiligd worden."

'Snappen dat mensen zich zorgen maken'

Later in de middag is er contact geweest met politie over extra beveiliging. "Ze hebben mij gezegd: Je kan bellen naar 112 als je iets ziet bij de winkel of anderszins problemen krijgt. Geen problemen, en ook ‘s avonds na zes uur zijn wij extra aanwezig." Dat geldt voor alle drie zijn locaties, vertelt de eigenaar.

De Biedronka in Ede heeft ook contact gehad met de politie en kan na sluiting op extra beveiliging rekenen, vertelt een medewerker. De politie Noord-Holland zegt extra alert te zijn bij de Biedronka-winkels in de regio. Zowel in Haarlem als in Beverwijk, waar woensdagochtend een explosie was, heeft zij een bezoek gebracht "omdat we snappen dat mensen zich zorgen maken". Van extra beveiliging is geen sprake, maar "uiteraard zijn we alert, niet alleen hier maar in alle eenheden. Denk daarbij aan het meegeven in briefings en als er tijd is en een auto in de buurt is, een extra keer langs te rijden".

Ook de Limburgse politie is extra alert, zegt een woordvoerder. "We kennen de locaties van deze winkels en zijn daar extra alert en waakzaam", zei ze. "Maar we doen nooit uitspraken over de omvang van onze inzet."

Meer uit Binnenland

Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

2 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

7 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

9 uur geleden
Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

9 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

10 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

11 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

12 uur geleden