Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse supermarkteigenaar: geef alle winkels politiebeveiliging

Poolse supermarkteigenaar: geef alle winkels politiebeveiliging

DEN HAAG (ANP) - De eigenaar van meerdere Poolse supermarkten in Nederland wil dat alle winkels politiebeveiliging krijgen. "Ik voel mij helemaal niet goed, we zijn bang", zegt de supermarkteigenaar die uit veiligheidsoverweging anoniem wil blijven. "Ik ben niet bang voor de zaak, maar er wonen mensen boven de zaak en we zijn bang dat ze iemand doden. Het is terreur wat deze mensen doen."

Dinsdag en woensdag waren er explosies bij winkels met de naam Biedronka in Heeswijk-Dinther, Aalsmeer en Beverwijk. De winkels zijn geen onderdeel van een keten, maar dragen alleen dezelfde Poolse naam. Wie achter de explosies zit en wat het motief is, is nog onbekend. De winkel in Heeswijk-Dinther waar dinsdagochtend een explosie was, is van de compagnon van de supermarkteigenaar. Ook hij heeft geen idee wie erachter zit. "Ik weet het echt niet. Ik ben gaan nadenken met wie we problemen hebben, maar ik weet het niet. Gisteravond was de explosie in Beverwijk, die eigenaar kennen wij niet."

Zelf heeft de man nog drie winkels, maar waar die zijn wil hij uit angst niet bekendmaken. Hij heeft zelf beveiligingsmaatregelen genomen, maar wil dat bij alle panden politiebeveiliging komt. "Wij gaan naar huis, maar iedereen die erboven woont moet goed beveiligd worden."

'Snappen dat mensen zich zorgen maken'

Later in de middag is er contact geweest met politie over extra beveiliging. "Ze hebben mij gezegd: Je kan bellen naar 112 als je iets ziet bij de winkel of anderszins problemen krijgt. Geen problemen, en ook ‘s avonds na zes uur zijn wij extra aanwezig." Dat geldt voor alle drie zijn locaties, vertelt de eigenaar.

De Biedronka in Ede heeft ook contact gehad met de politie en kan na sluiting op extra beveiliging rekenen, vertelt een medewerker. De politie Noord-Holland zegt extra alert te zijn bij de Biedronka-winkels in de regio. Zowel in Haarlem als in Beverwijk, waar woensdagochtend een explosie was, heeft zij een bezoek gebracht "omdat we snappen dat mensen zich zorgen maken". Van extra beveiliging is geen sprake, maar "uiteraard zijn we alert, niet alleen hier maar in alle eenheden. Denk daarbij aan het meegeven in briefings en als er tijd is en een auto in de buurt is, een extra keer langs te rijden".

Ook de Limburgse politie is extra alert, zegt een woordvoerder. "We kennen de locaties van deze winkels en zijn daar extra alert en waakzaam", zei ze. "Maar we doen nooit uitspraken over de omvang van onze inzet."

Meer uit Binnenland

KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

45 minuten geleden
Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

12 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

12 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

13 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

14 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

14 uur geleden