Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse supermarkt in Beverwijk weer getroffen door explosie

Poolse supermarkt in Beverwijk weer getroffen door explosie

BEVERWIJK (ANP) - Bij een explosie in het winkelcentrum Beverhof in Beverwijk is zaterdagochtend de gevel van een Poolse supermarkt fors beschadigd. Het gaat om dezelfde super die woensdag al werd getroffen, zegt een woordvoerder van de politie. "De hele gevel ligt eruit. Het is vrij heftig", aldus de voorlichter. "Ook is de glazen pui beschadigd."

In Velsen-Noord is zaterdagochtend een uitgebrande auto gevonden. De politie onderzoekt of dit met de explosie te maken heeft. Een groot deel van de omgeving bij de winkel is afgezet. De explosieve opruimingsdienst EOD en de forensische opsporing komen ter plaatse om verder onderzoek te doen, aldus de woordvoerder. Er zijn geen woningen ontruimd.

Dinsdag en woensdag waren er explosies bij winkels met de naam Biedronka in Heeswijk-Dinther, Aalsmeer en Beverwijk. De winkels zijn geen onderdeel van een keten, maar dragen alleen dezelfde Poolse naam.

De eigenaar van de winkels in Beverwijk en Aalsmeer is ervan overtuigd dat een concurrent achter de aanslagen zit. Dat zei Mohamed Mahmoed in een interview met De Telegraaf. "Er zijn meerdere partijen die azen op deze markt", aldus Mahmoed.

De burgemeester van Aalsmeer, Gido Oude Kotte, besloot vrijdag de winkel in Aalsmeer voor onbepaalde tijd te sluiten. Omdat niet duidelijk is wat het motief is voor het plaatsen van de explosieven, bestaat er volgens de burgemeester "mogelijk een verhoogd risico voor opnieuw een ernstige openbare ordeverstoring".

Meer uit Binnenland

Extra treinen en NS'ers ingezet voor Formule 1-weekend Zandvoort

UTRECHT (ANP) - De NS heeft in het hele land de dienstregeling aangepast om onder andere het vervoer van reizigers naar het raceweekend in Zandvoort in goede banen te leiden. Behalve de Dutch Grand Prix op het circuit (van 21 tot en met 23 augustus) zijn er nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen en bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor. En dan is een deel van de NS-medewerkers ook nog met vakantie. NS verwacht dat weekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen.

31 minuten geleden
Nationaal Hitteplan vanaf woensdag actief in vier provincies

BILTHOVEN (ANP) - In de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel geldt vanaf woensdag het Nationaal Hitteplan. Het is de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan geactiveerd wordt, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.

34 minuten geleden
Boeren overhandigen brandbrief in Borculo

BORCULO (ANP) - Boeren hebben bij het gemeentehuis in het Gelderse Borculo een brandbrief overhandigd aan het college van burgemeesters en wethouders. Volgens een ANP-verslaggever hebben zich daar honderden mensen met hun trekkers verzameld.

13 uur geleden
Circa 150 boeren met tractoren bij gemeentehuis Borculo

BORCULO (ANP) - Zo'n 150 boeren zijn maandagavond met hun trekkers samengekomen bij het gemeentehuis van het Gelderse Borculo om een brandbrief te overhandigen aan het college van burgemeesters en wethouders, ziet een ANP-verslaggever. De bezorgde agrariërs willen dat de huidige stikstofplannen worden ingetrokken. Ook op andere plekken in Nederland wordt geprotesteerd.

14 uur geleden
Extra surveillance in Engelen en Bokhoven na bekladdingen

DEN BOSCH (ANP) - In de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven wordt extra gesurveilleerd, nadat daar afgelopen weekend meerdere woningen waren beklad met teksten tegen asielopvang. Dat staat in een extra informatiebrief die de gemeente Den Bosch naar de raad heeft gestuurd.

14 uur geleden
Pathé komt in nacht en ochtend met extra vertoningen The Odyssey

AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé gaat de komende weken in de nacht en ochtend in IMAX-zalen extra voorstellingen van de film The Odyssey vertonen. Zo staan op dit moment in Pathé Arena in Amsterdam op 7 en 8 augustus twee vertoningen om 08.00 uur in de ochtend gepland en organiseert Pathé Schouwburgplein in Rotterdam de komende weekenden om 23.30 uur extra nachtvertoningen van de film.

16 uur geleden
Boeren voeren actie tegen stikstofbeleid kabinet

GORINCHEM (ANP) - Boeren voeren actie tegen de stikstofplannen van het kabinet. Onder meer Agractie, de vakbond van melkveehouders en vissersactiegroep EMK willen dat landbouwminister Jaimi van Essen de stikstofplannen intrekt en dat boerenbedrijven hun vergunningen mogen houden.

19 uur geleden