Poolse skispringers mogelijk toch bij start Vierschansentournee
OBERSTDORF (ANP) - De Poolse skispringers kunnen mogelijk toch meedoen aan de openingswedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf. Eén van de Poolse springers, Klemens Muranka, bleek maandag positief te hebben getest op het coronavirus. Omdat Muranka direct contact had gehad met de rest van de ploeg, werden alle Polen uitgesloten van deelname. Een tweede test bij Muranka viel maandag echter negatief uit, waardoor de Poolse skispringers nu mogelijk toch mogen meedoen.
Alle betrokkenen hebben maandagavond nogmaals een coronatest afgelegd. De uitslag komt naar verwachting dinsdag rond 10.00 uur binnen. Als iedereen negatief is, mag het Poolse team toch in actie komen op de 137 meter lange schans in Zuid-Duitsland.
Polen heeft met Dawid Kubacki de winnaar van de Vierschansentournee van vorig jaar in de gelederen. Ook drievoudig olympisch kampioen Kamil Stoch, twee keer winnaar van de Vierschansentournee, is onderdeel van het team.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden