Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse Senaat heeft tegen een voorstel van de regering gestemd om de presidentsverkiezingen komende zondag per brief te houden. Het lagerhuis, waar regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) de meerderheid heeft, stemde eerder voor. In de Senaat heeft de oppositie de meeste zetels.

De verkiezingen kunnen niet op de normale manier worden gehouden vanwege maatregelen tegen het coronavirus. De regering ziet in stemmen per brief een goede oplossing, maar volgens de oppositie kan er dan makkelijker worden gefraudeerd. Ook neemt de kans op verspreiding van het coronavirus niet genoeg af, zegt de oppositie. Als het lagerhuis, de Sejm, later deze week weer voorstemt, dan gaat het alsnog door.

De oppositie zegt ook dat er te weinig voorbereidingstijd is, aangezien de verkiezingen gepland staan voor zondag 10 mei. De verkiezingen moeten volgens de oppositiepartijen worden uitgesteld. PiS heeft aangegeven open te staan de verkiezingen een week later te laten plaatsvinden.

Volgens de oppositie is de campagne oneerlijk verlopen, doordat de zittende president Andrzej Duda (PiS) als enige een podium heeft gehad om campagne te voeren. Als president was hij nog regelmatig te zien, terwijl zijn tegenstanders zoveel mogelijk binnen moesten blijven vanwege de coronamaatregelen.

Meer uit Buitenland

Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

44 minuten geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

2 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

3 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

4 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

5 uur geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

5 uur geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

5 uur geleden