Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse Senaat heeft tegen een voorstel van de regering gestemd om de presidentsverkiezingen komende zondag per brief te houden. Het lagerhuis, waar regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) de meerderheid heeft, stemde eerder voor. In de Senaat heeft de oppositie de meeste zetels.

De verkiezingen kunnen niet op de normale manier worden gehouden vanwege maatregelen tegen het coronavirus. De regering ziet in stemmen per brief een goede oplossing, maar volgens de oppositie kan er dan makkelijker worden gefraudeerd. Ook neemt de kans op verspreiding van het coronavirus niet genoeg af, zegt de oppositie. Als het lagerhuis, de Sejm, later deze week weer voorstemt, dan gaat het alsnog door.

De oppositie zegt ook dat er te weinig voorbereidingstijd is, aangezien de verkiezingen gepland staan voor zondag 10 mei. De verkiezingen moeten volgens de oppositiepartijen worden uitgesteld. PiS heeft aangegeven open te staan de verkiezingen een week later te laten plaatsvinden.

Volgens de oppositie is de campagne oneerlijk verlopen, doordat de zittende president Andrzej Duda (PiS) als enige een podium heeft gehad om campagne te voeren. Als president was hij nog regelmatig te zien, terwijl zijn tegenstanders zoveel mogelijk binnen moesten blijven vanwege de coronamaatregelen.

Meer uit Buitenland

Moskou: WHO goed geïnformeerd over dood medewerker laboratorium

MOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.

30 minuten geleden
Nieuw politiegeweld bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.

58 minuten geleden
Nobelprijs Scheikunde voor onderzoek naar gespiegelde moleculen

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.

2 uur geleden
VS ontkennen dat Nederland oppositieleider Venezuela moest weren

ATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.

3 uur geleden
Von der Leyen herdenkt 7 oktober: terreur rechtvaardigt niets

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.

3 uur geleden
Telegraph: Britse diensten doen onderzoek naar Duits spionagelek

LONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.

3 uur geleden
Grootschalige Russische aanval op Oekraïne, meerdere doden

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker twintig mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram.

4 uur geleden