Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

Poolse Senaat stemt tegen verkiezingen per brief

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse Senaat heeft tegen een voorstel van de regering gestemd om de presidentsverkiezingen komende zondag per brief te houden. Het lagerhuis, waar regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) de meerderheid heeft, stemde eerder voor. In de Senaat heeft de oppositie de meeste zetels.

De verkiezingen kunnen niet op de normale manier worden gehouden vanwege maatregelen tegen het coronavirus. De regering ziet in stemmen per brief een goede oplossing, maar volgens de oppositie kan er dan makkelijker worden gefraudeerd. Ook neemt de kans op verspreiding van het coronavirus niet genoeg af, zegt de oppositie. Als het lagerhuis, de Sejm, later deze week weer voorstemt, dan gaat het alsnog door.

De oppositie zegt ook dat er te weinig voorbereidingstijd is, aangezien de verkiezingen gepland staan voor zondag 10 mei. De verkiezingen moeten volgens de oppositiepartijen worden uitgesteld. PiS heeft aangegeven open te staan de verkiezingen een week later te laten plaatsvinden.

Volgens de oppositie is de campagne oneerlijk verlopen, doordat de zittende president Andrzej Duda (PiS) als enige een podium heeft gehad om campagne te voeren. Als president was hij nog regelmatig te zien, terwijl zijn tegenstanders zoveel mogelijk binnen moesten blijven vanwege de coronamaatregelen.

Meer uit Buitenland

Hongaarse regering klaagt over uitgaven regering-Orbán

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.

5 minuten geleden
Thailand schort nieuwe wapenvergunningen op om schoolschutter

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.

1 uur geleden
Syrische dictator Assad bij verstek ter dood veroordeeld

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak Congo loopt op tot boven 2000

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.

3 uur geleden
Doden na Russische aanval op Zaporizja in zuidoosten van Oekraïne

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Zaporizja zijn zes doden en negentien gewonden gevallen, verklaart president Volodymyr Zelensky. De zuidoostelijke stad is volgens hem getroffen door onder meer ballistische raketten van Noord-Koreaanse makelij.

3 uur geleden
Zoektocht naar overlevenden na aardbeving Colombia gaat door

PEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.

4 uur geleden
Luchtverkeer Japan verstoord door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.

5 uur geleden