Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit WK-finale na hartaandoening

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit WK-finale na hartaandoening

DOHA (ANP) - Voor scheidsrechter Szymon Marciniak komt zondag een droom uit als hij de finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk fluit. De Poolse arbiter was vorig jaar nog bang dat hij nooit meer een topwedstrijd zou kunnen leiden. Hij miste het EK vanwege een hartaandoening.

"Ik heb het erg moeilijk gehad", vertelde Marciniak vlak voor de finale in Qatar. "Ik had tachycardie, een hartaandoening. Ik vond het heel lastig dat ik niet meer mocht fluiten. Het was vreselijk om het EK te moeten missen. Maar ik kan nu niet meer stoppen met glimlachen. Ik ben terug en mag zelfs de finale leiden."

Marciniak floot op het WK al een duel van zowel Frankrijk als Argentinië. Hij zag de regerend wereldkampioen in de groep winnen van Denemarken (2-1) en Lionel Messi eenmaal scoren in de achtste finale tegen Australië (2-1).

De zogenoemde troostfinale om de derde plaats tussen Marokko en Kroatië staat zaterdag onder leiding van de Qatarees Abdulrahman Al-Jassim. Pol van Boekel is in deze wedstrijd assistent-videoarbiter.

De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie behoorde ook lang tot de kandidaten om in het finaleweekeinde in actie te komen, maar hij is inmiddels naar huis gevlogen. Makkelie wil voorlopig niets zeggen over zijn ervaringen in Qatar.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

10 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

12 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

14 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

15 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

17 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

22 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

22 uur geleden