Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit WK-finale na hartaandoening

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit WK-finale na hartaandoening

DOHA (ANP) - Voor scheidsrechter Szymon Marciniak komt zondag een droom uit als hij de finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk fluit. De Poolse arbiter was vorig jaar nog bang dat hij nooit meer een topwedstrijd zou kunnen leiden. Hij miste het EK vanwege een hartaandoening.

"Ik heb het erg moeilijk gehad", vertelde Marciniak vlak voor de finale in Qatar. "Ik had tachycardie, een hartaandoening. Ik vond het heel lastig dat ik niet meer mocht fluiten. Het was vreselijk om het EK te moeten missen. Maar ik kan nu niet meer stoppen met glimlachen. Ik ben terug en mag zelfs de finale leiden."

Marciniak floot op het WK al een duel van zowel Frankrijk als Argentinië. Hij zag de regerend wereldkampioen in de groep winnen van Denemarken (2-1) en Lionel Messi eenmaal scoren in de achtste finale tegen Australië (2-1).

De zogenoemde troostfinale om de derde plaats tussen Marokko en Kroatië staat zaterdag onder leiding van de Qatarees Abdulrahman Al-Jassim. Pol van Boekel is in deze wedstrijd assistent-videoarbiter.

De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie behoorde ook lang tot de kandidaten om in het finaleweekeinde in actie te komen, maar hij is inmiddels naar huis gevlogen. Makkelie wil voorlopig niets zeggen over zijn ervaringen in Qatar.

Meer uit Voetbal

AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

47 minuten geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

1 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

1 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

1 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

2 uur geleden
Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

3 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

4 uur geleden