Poolse scheidsrechter Marciniak fluit WK-finale na hartaandoening
DOHA (ANP) - Voor scheidsrechter Szymon Marciniak komt zondag een droom uit als hij de finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk fluit. De Poolse arbiter was vorig jaar nog bang dat hij nooit meer een topwedstrijd zou kunnen leiden. Hij miste het EK vanwege een hartaandoening.
"Ik heb het erg moeilijk gehad", vertelde Marciniak vlak voor de finale in Qatar. "Ik had tachycardie, een hartaandoening. Ik vond het heel lastig dat ik niet meer mocht fluiten. Het was vreselijk om het EK te moeten missen. Maar ik kan nu niet meer stoppen met glimlachen. Ik ben terug en mag zelfs de finale leiden."
Marciniak floot op het WK al een duel van zowel Frankrijk als Argentinië. Hij zag de regerend wereldkampioen in de groep winnen van Denemarken (2-1) en Lionel Messi eenmaal scoren in de achtste finale tegen Australië (2-1).
De zogenoemde troostfinale om de derde plaats tussen Marokko en Kroatië staat zaterdag onder leiding van de Qatarees Abdulrahman Al-Jassim. Pol van Boekel is in deze wedstrijd assistent-videoarbiter.
De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie behoorde ook lang tot de kandidaten om in het finaleweekeinde in actie te komen, maar hij is inmiddels naar huis gevlogen. Makkelie wil voorlopig niets zeggen over zijn ervaringen in Qatar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
5 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
9 uur geleden