Poolse regio geen 'lhbt-vrije zone' meer
WARSCHAU (ANP/DPA) - Een Poolse regio heeft na druk van de EU een resolutie ingetrokken tegen de "lhbt-ideologie". Het regionale parlement van Święty Krzyż besloot de verklaring uit 2019 te schrappen.
In Polen hebben tientallen steden en gebieden zichzelf uitgeroepen tot 'lhbt-vrije zones'. Die afkorting staat voor lesbisch, homoseksueel, biseksueel en transgender. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, vindt dat discriminerend en dreigt met maatregelen.
De commissie heeft regio's gewaarschuwd dat subsidies bevroren kunnen worden als ze blijven vasthouden aan hun anti-lhbt-beleid. Het hoofd van het regionale bestuur van Święty Krzyż zei dat Brussel heeft uitgelegd dat het strijdig is met Europese verdragen om "gebieden, bedrijven of diensten het stempel lhbt-vrij te geven".
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
59 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden