Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Poolse regeringspartij wil strafprocedure tegen Nederland'

'Poolse regeringspartij wil strafprocedure tegen Nederland'

WARSCHAU (ANP) - De Poolse regeringspartij Solidarna Polska (Solidariteit Polen) wil een artikel 7-strafprocedure tegen Nederland beginnen in het Europees Parlement. Volgens Poolse media gaat het de partij om het Nederlandse belastingstelsel.

Het idee zou een reactie zijn op de zaak die Nederland wil beginnen tegen Polen vanwege de uitholling van de rechtsstaat daar. Nederland wil Polen voor het Europees Hof van Justitie dagen omdat de Poolse regering de onafhankelijkheid van rechters aantast, volgens buitenlandminister Stef Blok.

Solidarna Polska stelt dat Nederland een oneerlijk belastingsysteem heeft. Zo zou het mogelijk zijn om eenvoudig met cijfers te sjoemelen en kunnen er oneerlijke belastingaangiftes worden ingediend. De partij wil dat het Europees Parlement een onderzoek begint.

Zbigniew Ziobro zou de procedure in gang willen zetten. Hij is de leider van Solidarna Polska, een partij die is afgesplitst van de grootste partij PiS, maar nog wel nauw samenwerkt met die partij. Volgens Poolse media zou Ziobro het voorstel niet hebben overlegd met premier Mateusz Morawiecki. Naaste medewerkers van de premier zouden het namelijk een slecht idee vinden. Zij zeggen dat de Poolse onderhandelingspositie zo wordt ondermijnd.

Binnen de EU is nog steeds een conflict gaande over de begroting. Polen en Hongarije willen niet instemmen met de voorgestelde begroting en het coronaherstelfonds zolang de rechtstaatvoorwaarden niet van tafel gaan.

Meer uit Binnenland

Stille tocht in Rotterdam voor doodgeschoten Jahfairel

ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.

4 uur geleden
Marechaussee alert op verdachte Berlijn

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.

6 uur geleden
Festival Milkshake houdt minuut stilte na aanslag in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.

7 uur geleden
Geen Nederlanders onder slachtoffers aanslag in Berlijn

DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.

9 uur geleden
Arrestatie na mishandeling in Den Haag, twee mannen gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.

10 uur geleden
WorldPride Amsterdam: wij staan naast onze community in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".

10 uur geleden
NCTV wacht meer info uit Duitsland over aanslag Berlijn af

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."

10 uur geleden