Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Poolse regeringspartij wil strafprocedure tegen Nederland'

'Poolse regeringspartij wil strafprocedure tegen Nederland'

WARSCHAU (ANP) - De Poolse regeringspartij Solidarna Polska (Solidariteit Polen) wil een artikel 7-strafprocedure tegen Nederland beginnen in het Europees Parlement. Volgens Poolse media gaat het de partij om het Nederlandse belastingstelsel.

Het idee zou een reactie zijn op de zaak die Nederland wil beginnen tegen Polen vanwege de uitholling van de rechtsstaat daar. Nederland wil Polen voor het Europees Hof van Justitie dagen omdat de Poolse regering de onafhankelijkheid van rechters aantast, volgens buitenlandminister Stef Blok.

Solidarna Polska stelt dat Nederland een oneerlijk belastingsysteem heeft. Zo zou het mogelijk zijn om eenvoudig met cijfers te sjoemelen en kunnen er oneerlijke belastingaangiftes worden ingediend. De partij wil dat het Europees Parlement een onderzoek begint.

Zbigniew Ziobro zou de procedure in gang willen zetten. Hij is de leider van Solidarna Polska, een partij die is afgesplitst van de grootste partij PiS, maar nog wel nauw samenwerkt met die partij. Volgens Poolse media zou Ziobro het voorstel niet hebben overlegd met premier Mateusz Morawiecki. Naaste medewerkers van de premier zouden het namelijk een slecht idee vinden. Zij zeggen dat de Poolse onderhandelingspositie zo wordt ondermijnd.

Binnen de EU is nog steeds een conflict gaande over de begroting. Polen en Hongarije willen niet instemmen met de voorgestelde begroting en het coronaherstelfonds zolang de rechtstaatvoorwaarden niet van tafel gaan.

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

3 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

4 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

5 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

5 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

5 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

5 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

6 uur geleden