Poolse regering tegen deelname Russen aan Spelen
WARSCHAU (ANP) - Sporters uit Rusland en Belarus moeten worden uitgesloten van deelname aan de Olympische Spelen totdat Rusland zijn troepen terugtrekt uit Oekraïne. Dat stelt de regering van Polen in reactie op de plannen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om atleten uit beide landen onder voorwaarden toe te laten in Parijs.
"Wij geloven sterk dat dit niet het moment is om te overwegen de weg voor Russische en Belarussische atleten te openen richting Spelen in welke vorm dan ook", liet de Poolse minister van Buitenlandse Zaken weten in een verklaring, die was opgesteld samen met de Baltische staten Litouwen, Estland en Letland en was medeondertekend door Oekraïne, dat vanzelfsprekend de plannen afkeurt.
"Er is geen enkele reden om af te wijken van de uitsluiting. We vragen het IOC dringend om de plannen te heroverwegen", stellen de gezamenlijke ministeries van de vier landen. Estland dreigde eerder al de Spelen van Parijs te boycotten als daar Russen aantreden.
Het IOC vergadert dinsdag over de kwestie. De olympische beweging wil atleten niet uitsluiten op basis van hun afkomst en denkt aan deelname onder neutrale vlag.
Meer uit Sport
LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
2 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
23 uur geleden