Poolse president woont Holocaust-evenement in Israël niet bij
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse president Andrzej Duda zal op 23 januari niet naar Israël gaan voor het Yad Vashem Holocaust herdenkingsevenement. Dit omdat de organisatie niet heeft ingestemd om hem te laten spreken, zei hij dinsdag op een persconferentie.
Hij voegde eraan toe dat hij het niet eens is met het feit dat vertegenwoordigers van Rusland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitsland en de Verenigde Staten tijdens het evenement wel kunnen spreken, terwijl Polen dat niet kan.
Duda had het recht opgeëist om te spreken. Tot nu toe was dit niet voorzien in het protocol, zei Duda. "Ik denk dat het vanzelfsprekend moet zijn en gezien de historische waarheid moet het ook nodig zijn dat de president van Polen hier zijn stem laat horen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
2 uur geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
2 uur geleden