Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse president: lhbt-uitspraak door media uit verband getrokken

Poolse president: lhbt-uitspraak door media uit verband getrokken

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Andrzej Duda, die pleiten voor lhbt-rechten in een campagnetoespraak vergeleek met communistische indoctrinatie ten tijde van de Koude Oorlog, zegt dat de pers zijn uitspraak uit zijn verband zou hebben getrokken. De rechten van seksuele minderheden zijn een prominent thema in aanloop van de presidentsverkiezingen in Polen op 28 juni.

De president van het overwegend katholieke land vroeg de internationale media zondag om "te stoppen met het verspreiden van nepnieuws". De uiterst conservatieve partij PiS (Recht en Rechtvaardigheid) die Duda steunt, is van oudsher een tegenstander van gelijke rechten voor homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders. Duda noemde het pleiten voor gelijke rechten voor die groepen een "ideologie" en zei dat het kinderen onnodig zou seksualiseren en schadelijk zou zijn voor gezinnen.

Nadat talrijke internationale media verslag deden van Duda's homofobe uitspraken reageerde hij zondag op Twitter. "Opnieuw worden mijn woorden uit hun context gehaald als onderdeel van een vuil politiek gevecht. Ik geloof waarlijk in diversiteit en gelijkheid", schreef hij in het Engels. Duda legde daarbij niet uit hoe zijn uitspraak dan wel moet worden geïnterpreteerd.

"De waarheid is een zeldzaam klein schepsel geworden", stelde Duda ook. Hij zegt een wereld te willen zien "waarin we kunnen zeggen wat we denken, waarin onze woorden niet worden verdraaid".

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

8 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden