Poolse president Duda dankbaar voor bezoek van Biden
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Andrzej Duda heeft zich dankbaar tegenover de Verenigde Staten opgesteld tijdens het bezoek van president Joe Biden. De aanwezigheid van Biden in Polen is volgens hem een "belangrijk signaal" dat de VS toegewijd zijn aan het handhaven van de veiligheid in Europa en de rest van de wereld.
Duda stelt dat Polen veilig is dankzij de aanwezigheid van Amerikaanse militairen. Het Amerikaanse bezoek geeft volgens Duda het juiste signaal af aan de Poolse bevolking en toont aan dat wat het EU-land voor Oekraïne doet goed is. Hij pleitte ook voor meer samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten op het gebied van veiligheid en economische zaken.
Het bezoek van Biden aan Polen vindt plaats kort voordat de oorlog in Oekraïne precies een jaar duurt. Hij was maandag voor het eerst sinds de Russische invasie in Oekraïne. Duda spreekt van een mooi gebaar dat aantoont dat de "vrije wereld Oekraïne niet is vergeten". Polen vangt als buurland veel vluchtelingen uit Oekraïne op en is een groot voorstander van meer steun aan het binnengevallen land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op het nippertje hebben de EU-ambassadeurs dinsdagmiddag een akkoord bereikt over de verlenging van EU-sancties tegen zo'n 3000 aan Rusland gelieerde bedrijven en personen. Dat bevestigt een woordvoerder van het Ierse EU-voorzitterschap. Als dat niet voor middernacht gelukt zou zijn, zouden de sancties tegen al deze mensen en bedrijven dinsdag vervallen. Daarmee zou geschiedenis zijn geschreven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".
4 uur geleden