Poolse president Duda dankbaar voor bezoek van Biden
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Andrzej Duda heeft zich dankbaar tegenover de Verenigde Staten opgesteld tijdens het bezoek van president Joe Biden. De aanwezigheid van Biden in Polen is volgens hem een "belangrijk signaal" dat de VS toegewijd zijn aan het handhaven van de veiligheid in Europa en de rest van de wereld.
Duda stelt dat Polen veilig is dankzij de aanwezigheid van Amerikaanse militairen. Het Amerikaanse bezoek geeft volgens Duda het juiste signaal af aan de Poolse bevolking en toont aan dat wat het EU-land voor Oekraïne doet goed is. Hij pleitte ook voor meer samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten op het gebied van veiligheid en economische zaken.
Het bezoek van Biden aan Polen vindt plaats kort voordat de oorlog in Oekraïne precies een jaar duurt. Hij was maandag voor het eerst sinds de Russische invasie in Oekraïne. Duda spreekt van een mooi gebaar dat aantoont dat de "vrije wereld Oekraïne niet is vergeten". Polen vangt als buurland veel vluchtelingen uit Oekraïne op en is een groot voorstander van meer steun aan het binnengevallen land.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
36 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
8 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
8 uur geleden