Poolse president Duda dankbaar voor bezoek van Biden
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Andrzej Duda heeft zich dankbaar tegenover de Verenigde Staten opgesteld tijdens het bezoek van president Joe Biden. De aanwezigheid van Biden in Polen is volgens hem een "belangrijk signaal" dat de VS toegewijd zijn aan het handhaven van de veiligheid in Europa en de rest van de wereld.
Duda stelt dat Polen veilig is dankzij de aanwezigheid van Amerikaanse militairen. Het Amerikaanse bezoek geeft volgens Duda het juiste signaal af aan de Poolse bevolking en toont aan dat wat het EU-land voor Oekraïne doet goed is. Hij pleitte ook voor meer samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten op het gebied van veiligheid en economische zaken.
Het bezoek van Biden aan Polen vindt plaats kort voordat de oorlog in Oekraïne precies een jaar duurt. Hij was maandag voor het eerst sinds de Russische invasie in Oekraïne. Duda spreekt van een mooi gebaar dat aantoont dat de "vrije wereld Oekraïne niet is vergeten". Polen vangt als buurland veel vluchtelingen uit Oekraïne op en is een groot voorstander van meer steun aan het binnengevallen land.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
4 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
15 uur geleden