Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse president Duda dankbaar voor bezoek van Biden

Poolse president Duda dankbaar voor bezoek van Biden

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Andrzej Duda heeft zich dankbaar tegenover de Verenigde Staten opgesteld tijdens het bezoek van president Joe Biden. De aanwezigheid van Biden in Polen is volgens hem een "belangrijk signaal" dat de VS toegewijd zijn aan het handhaven van de veiligheid in Europa en de rest van de wereld.

Duda stelt dat Polen veilig is dankzij de aanwezigheid van Amerikaanse militairen. Het Amerikaanse bezoek geeft volgens Duda het juiste signaal af aan de Poolse bevolking en toont aan dat wat het EU-land voor Oekraïne doet goed is. Hij pleitte ook voor meer samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten op het gebied van veiligheid en economische zaken.

Het bezoek van Biden aan Polen vindt plaats kort voordat de oorlog in Oekraïne precies een jaar duurt. Hij was maandag voor het eerst sinds de Russische invasie in Oekraïne. Duda spreekt van een mooi gebaar dat aantoont dat de "vrije wereld Oekraïne niet is vergeten". Polen vangt als buurland veel vluchtelingen uit Oekraïne op en is een groot voorstander van meer steun aan het binnengevallen land.

Meer uit Buitenland

Lokale lijsttrekker CDU stapt op na zware nederlaag verkiezingen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.

9 minuten geleden
Enige nog levende aanslagpleger Parijs blijft in isoleercel

LILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.

32 minuten geleden
VN: aanval op 'drugsboten' mogelijk misdaad tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.

1 uur geleden
President Jemen vroeg Trump om militaire steun tegen Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.

3 uur geleden
Rekenkamer: EU moet meer doen aan cyberbeveiliging

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.

3 uur geleden
Eerste feest voor queer vrouwen bij Oktoberfest

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.

3 uur geleden
VN-expert: meer Russische onderdrukking van critici in buitenland

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.

4 uur geleden