Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse premier: verzet van één land hoeft ons niet te stoppen

Poolse premier: verzet van één land hoeft ons niet te stoppen

BRUSSEL (ANP) - Het is niet gezegd dat Hongarije de andere EU-landen kan weerhouden van het opschroeven van de steun voor Oekraïne, stelt de Poolse premier Donald Tusk. Zijn Hongaarse collega Viktor Orbán dreigt daartegen op de EU-top in Brussel een veto uit te spreken en zo een eensgezind Europees standpunt te dwarsbomen.

"Iedereen gaat ervan uit dat Hongarije, en misschien ook Slowakije, een andere opvatting heeft over deze kwestie", zei Tusk bij aankomst op de ingelaste top in Brussel. "Daarom zullen we moeten zoeken naar oplossingen die ons de kans bieden om onze doelen op een of andere manier te bereiken, zelfs als Hongarije deze oplossingen niet steunt. U weet dat er momenten zijn geweest in het verleden dat de tegenzin van één land onze gezamenlijke besluiten niet kon dwarsbomen."

EU-leiders en -diplomaten willen niet vooruitlopen op uitwegen uit de opdoemende patstelling. Eerder nam Orbán genoegen met een toezegging over bijvoorbeeld goedkope energie om zijn verzet te staken. Ook verliet hij eens de vergaderzaal tijdens de besluitvorming in de hoop dat een besluit zo niet in zijn naam werd genomen. Als Hongarije volhoudt, zou de voorzitter van de top een verklaring kunnen uitbrengen die alle andere EU-landen dan onderschrijven. Maar dat is geen populaire optie, omdat die de verdeeldheid van de EU blootlegt.

Meer uit Buitenland

Hamas wil garanties voor bestand, weer tientallen doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.

20 minuten geleden
Rusland erkent als eerste land Taliban-regering van Afghanistan

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.

50 minuten geleden
Huis VS neemt definitieve versie uitgavenwet Trump aan

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.

1 uur geleden
Media: EBU beslist in winter over songfestivaldeelname Israël

LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.

2 uur geleden
Poetin vertelt Trump dat hij niet afziet van doelen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".

3 uur geleden
Jennifer Simons wordt president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.

4 uur geleden
Russische president Poetin telefoneert met ambtgenoot Trump

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.

4 uur geleden