Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse premier in coronaquarantaine

Poolse premier in coronaquarantaine

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier gaat in quarantaine omdat hij mogelijk is blootgesteld aan het coronavirus. Mateusz Morawiecki heeft vrijdag contact gehad met een persoon die later positief is getest op het coronavirus.

De premier zou nog geen ziekteverschijnselen vertonen. Zijn woordvoerder zei dat Morawiecki voor zover bekend ook nog niet is getest op het virus. Het is nog onduidelijk of hij zal deelnemen aan de EU-top van deze week.

Polen zag het aantal coronabesmettingen de afgelopen weken fors stijgen. De autoriteiten maakten dinsdag bekend dat bij nog eens 5068 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen. Het was de tweede keer sinds het begin van de pandemie dat in een dag tijd meer dan 5000 besmettingen zijn gemeld.

Wereldwijd hebben de afgelopen maanden meerdere prominente leiders het virus opgelopen. Het gaat onder meer om de Amerikaanse president Donald Trump, het Braziliaanse staatshoofd Jair Bolsonaro en de Britse premier Boris Johnson.

Meer uit Buitenland

Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

43 minuten geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

45 minuten geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

1 uur geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

1 uur geleden
Dodental na treinongeluk Spanje loopt verder op

TOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.

1 uur geleden
Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

1 uur geleden
Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

3 uur geleden