Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse premier bindt niet in op EU-top over rechtsstaatruzie

Poolse premier bindt niet in op EU-top over rechtsstaatruzie

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Poolse premier Mateusz Morawiecki lijkt vooralsnog niet in te binden in de ruzie met andere landen en EU-instellingen over de rechtsstaat in zijn land. Hij blijft bij zijn opvatting dat het Europees recht niet altijd voorrang heeft boven het nationale. Bij zijn aankomst in Brussel voor de top van de 27 EU-leiders betoogde hij uitvoerig dat Polen niet accepteert dat de Europese Commissie of het Europees Hof van Justitie altijd het laatste woord heeft in de EU.

Volgens Morawiecki heeft hij "geen verschil van opvatting" met andere EU-landen als het om de principes van de rechtsorde gaat. De rechtsstaatkwestie komt aan de orde op de top.

Volgens bondskanselier Angela Merkel is het EU-recht de kern van het bestaan van de Europese Unie. Maar escalatie van de ruzie "is niet de oplossing van het probleem", zei ze bij aankomst, vlak na Morawiecki. Ze wees erop dat het conflict "een achterliggend probleem" blootlegt, namelijk dat niet alle 27 EU-landen op dezelfde manier aankijken tegen de mate waarin de unie steeds hechter zou moeten worden.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor plan om Trump op golfbaan te doden

FORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.

22 minuten geleden
Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi weer in hongerstaking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.

24 minuten geleden
Politie heeft Høiby nog niet verhoord over nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.

1 uur geleden
VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

1 uur geleden
EU-lidstaten akkoord over voorwaarden lening 90 miljard Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over de bestedingsvoorwaarden van de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. In principe moet Oekraïne zijn defensiematerieel kopen bij bedrijven uit de EU, uit Oekraïne zelf of uit IJsland, Liechtenstein en Noorwegen. Alleen als Oekraïne met spoed defensieproducten nodig heeft die in de EU en de drie landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EER-EFTA) niet verkrijgbaar zijn, mogen die onder strikte voorwaarden elders worden aangekocht, zoals in de VS, Canada, het Verenigd Koninkrijk of Zuid-Korea.

3 uur geleden
700 medewerkers ICE en grenspolitie teruggeroepen uit Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.

3 uur geleden
Organisaties willen uitleg over contact Epstein en Mette-Marit

OSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden