Poolse postbodes krijgen vuurwapentraining
WARSCHAU (ANP/DPA) - Poolse postbezorgers worden binnenkort door militairen getraind zodat ze kunnen omgaan met vuurwapens. De opvallende stap komt nu de oorlog in buurland Oekraïne al zo'n 4,5 maand duurt.
De afspraak met de binnenlandse veiligheidsdienst van het leger wordt in augustus ondertekend, aldus de postdienst. Een woordvoerder van de veiligheidsdienst zegt tegen de Poolse krant Dziennik dat de samenwerking moet bijdragen aan de paraatheid van Polen.
De training is niet verplicht voor de 70.000 medewerkers. Zij kunnen op vrijwillige basis onder meer "basisvaardigheden voor schieten" verwerven en kennis opdoen over veilig vuurwapengebruik. Het Poolse leger bestaat momenteel uit 110.000 militairen en de veiligheidsdiensten hebben zo'n 30.000 medewerkers.
Meer uit Buitenland
ORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
2 uur geledenLONGYEARBYEN (ANP/AFP) - Een man heeft op Spitsbergen een boete gekregen van 50.000 kronen, omgerekend 4550 euro, wegens het wekken van een ijsbeer. Het is op Spitsbergen verboden een ijsbeer onnodig te storen, te lokken of te achtervolgen.
2 uur geledenGROBBENDONK (ANP/BELGA) - Op een camping ten oosten van Antwerpen heeft donderdag een dodelijke brand gewoed. In een van de getroffen chalets is een lichaam aangetroffen, meldt het Antwerpse parket.
2 uur geledenBURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft zich uitgesproken tegen een blokkade van Palestijnse woningen, inclusief een van een Amerikaanse staatsburger, door kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Hij spreekt op X van "terreur" en "Israëlische terroristen".
4 uur geledenKOERILSK (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.
7 uur geleden