Poolse oud-vicepremier en topadvocaat opgepakt
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse anticorruptiedienst heeft de voormalige vicepremier en topadvocaat Roman Giertych opgepakt op verdenking van witwassen. De Poolse advocatenorde zei "extreem bezorgd" te zijn over de arrestatie van de raadsman die betrokken is bij meerdere rechtszaken tegen de conservatieve PiS-regering.
Ook Giertychs huis werd doorzocht. In totaal zijn tien verdachten aangehouden, onder wie een steenrijke zakenman. Volgens een regeringswoordvoerder gaat het om een "puur criminele" fraudezaak.
Giertych (49) was ooit een politieke bondgenoot van de huidige vicepremier Jaroslaw Kaczynski, de leider van de regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS), maar in 2007 kregen ze een politiek conflict. Hij ontpopte zich de afgelopen jaren als een criticus van de regering. Hij noemt zijn aanhouding politiek gemotiveerd.
Giertych heeft onder meer voormalig EU-president Donald Tusk als cliënt. Die was eerder ook premier van Polen en verkeert op voet van oorlog met de huidige regering.
De Poolse regering ligt al tijden onder vuur voor het ondermijnen van de onafhankelijkheid van justitie.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Pakistan meldt dat eerder aangekondigde gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten zondag plaatsvinden in het Zwitserse Bürgenstock. Pakistan zegt te blijven optreden als bemiddelaar om een eerder gesloten tijdelijk akkoord verder uit te werken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd dat de Straat van Hormuz weer dichtgaat vanwege de aanvallen op Libanon. De Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens Teheran een ernstige schending van de overeenkomst die Iran afgelopen week met de Verenigde Staten heeft gesloten.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechter heeft besloten dat de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, Begoña Gómez, het land niet mag verlaten in de aanloop naar haar proces. Haar paspoort wordt ingenomen. Ook het paspoort van een medewerkster van Gómez is ingenomen. Rechter Juan Carlos Peinado beval dat alle paspoorten waarover ze beschikken moeten worden ingeleverd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en zijn echtgenote keizerin Masako zijn zaterdag aangekomen in België. Het Japanse keizerspaar arriveerde op de militaire luchthaven van Melsbroek, waar het paar werd verwelkomd door prinses Elisabeth. De Japanners beginnen dinsdag met een tweedaags staatsbezoek aan België.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft bezorgd gereageerd op de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers waar het Europees Parlement afgelopen week mee heeft ingestemd. Hoge commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk zegt te betreuren dat het voorstel is aangenomen en wil dat de EU en de lidstaten zorgen dat internationale afspraken over mensenrechten en vluchtelingen worden nageleefd.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat het doelen van Hezbollah bestookt in het zuiden van Libanon. Dat zou een reactie zijn op raketaanvallen door die pro-Iraanse groep.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, heeft verspreid over het land tot veel problemen op het spoor geleid. Dat meldt ProRail. Reizigers konden hun reis niet vervolgen doordat op verschillende trajecten bomen op het spoor lagen. Medewerkers van ProRail hebben in samenwerking met aannemers de hele nacht hard gewerkt om het spoor vrij te maken.
7 uur geleden