Poolse oud-vicepremier en topadvocaat opgepakt
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse anticorruptiedienst heeft de voormalige vicepremier en topadvocaat Roman Giertych opgepakt op verdenking van witwassen. De Poolse advocatenorde zei "extreem bezorgd" te zijn over de arrestatie van de raadsman die betrokken is bij meerdere rechtszaken tegen de conservatieve PiS-regering.
Ook Giertychs huis werd doorzocht. In totaal zijn tien verdachten aangehouden, onder wie een steenrijke zakenman. Volgens een regeringswoordvoerder gaat het om een "puur criminele" fraudezaak.
Giertych (49) was ooit een politieke bondgenoot van de huidige vicepremier Jaroslaw Kaczynski, de leider van de regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS), maar in 2007 kregen ze een politiek conflict. Hij ontpopte zich de afgelopen jaren als een criticus van de regering. Hij noemt zijn aanhouding politiek gemotiveerd.
Giertych heeft onder meer voormalig EU-president Donald Tusk als cliënt. Die was eerder ook premier van Polen en verkeert op voet van oorlog met de huidige regering.
De Poolse regering ligt al tijden onder vuur voor het ondermijnen van de onafhankelijkheid van justitie.
Meer uit Buitenland
ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
1 uur geledenJUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
5 uur geleden