Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse opperrechter laakt inmenging Europees  Parlement

Poolse opperrechter laakt inmenging Europees Parlement

WARSCHAU (ANP/DPA) - Het Europees Parlement (EP) bemoeit zich met uitspraken over de Poolse wet ten onrechte met de binnenlandse aangelegenheden van Polen. Het EP veroordeelde een uitspraak van het hoogste Poolse hof in oktober over een verbod op abortus.

De voorzitter van het Constitutionele Hof van Polen, Julia Przylebska, noemde dat "een ongekende inmenging" van het EP in de zaken die uitsluitend een lidstaat aan gaan", De Europese Unie heeft geen bevoegdheid om de uitspraken van een hooggerechtshof van een lidstaat voor te schrijven of te beoordelen", aldus Przylebska.

In oktober oordeelde het grondwettelijke hof dat het leven van een ongeboren kind ook niet mag worden beëindigd als het na de geboorte ernstige afwijkingen dreigt te hebben. In de Poolse grondwet staat dat het leven van iedereen moet worden beschermd. Aangeboren afwijkingen golden in het rooms-katholieke land nog als een juridisch mogelijkheid om abortus te laten plegen. Uitzonderingen worden nog wel gemaakt als de geboorte een gevaar voor de gezondheid van de moeder zou betekenen of als het ongeboren kind het product is van incest of van verkrachting.

Meer uit Buitenland

Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

9 minuten geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

1 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

2 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

2 uur geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

2 uur geleden
Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

3 uur geleden
Topfiguur Hamas gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.

3 uur geleden