Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse minister: graangesprekken met Oekraïne gaan goede kant op

Poolse minister: graangesprekken met Oekraïne gaan goede kant op

WARSCHAU (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Polen en Oekraïne over de uitvoer van graan gaan volgens Polen de goede kant op. De graanexport was aanleiding voor een hoog oplopende ruzie tussen de twee landen, die een belangrijke grens delen en ook historische banden met elkaar hebben.

"Ik ben blij dat we het over de toekomst hebben, dat we toekomstige mechanismen bespreken en dat we bepaalde emoties laten zakken waar wij niet bij gediend zijn", zei de minister van Landbouw Robert Telus na overleg met zijn Oekraïense ambtgenoot Mykola Solsky. Hij zei wel dat Polen nog altijd eist dat een Oekraïense klacht bij de Wereldhandelsorganisatie wordt ingetrokken. Daar gaat Kyiv volgens Telus over nadenken. Verder zouden gesprekken tussen Polen en Litouwen over de doorvoer van Oekraïens graan naar havens aldaar bijna zijn afgerond.

Polen heeft de invoer net als Hongarije en Slowakije verboden. De landen maken zich zorgen over de lage prijzen voor Oekraïens graan, omdat de eigen boeren daar last van zouden kunnen krijgen. In Polen worden binnenkort verkiezingen gehouden en de regering staat onder druk om zich strenger op te stellen tegenover Oekraïne.

Polen was vooral boos over uitspraken van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die had bij de algemene vergadering van de Verenigde Naties in New York gesproken over "politiek theater" waar vooral Rusland van profiteerde. Polen beschouwde die uitspraak als een belediging. Het land heeft Oekraïne gesteund met onder meer wapens, veel Oekraïense vluchtelingen opgevangen en is door de ligging belangrijk voor de doorvoer van mensen en goederen van en naar Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Doden door tyfoon Kalmaegi in Vietnam

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.

20 minuten geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanval op boot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.

1 uur geleden
Trump: snel een internationale stabiliseringsmacht naar Gaza

WASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.

2 uur geleden
Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

3 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

4 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

6 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

8 uur geleden