Poolse grens blijft dicht tot 12 juni
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Polen verlengt de strenge grenscontroles die zijn ingesteld vanwege de pandemie tot 12 juni. Het land sloot de grenzen in maart voor veel buitenlanders om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De grens met buurlanden als Duitsland, Tsjechië, Slowakije en Litouwen zit niet helemaal dicht. Diplomaten en buitenlanders met een verblijfsvergunning kunnen bij bepaalde grensovergangen nog wel toegang krijgen tot het land. Ook het vrachtvervoer mag doorrijden.
Polen mogen hun land ook nog in, maar moeten in quarantaine als ze terugkeren uit het buitenland. Er geldt een vrijstelling voor sommige mensen die studeren of werken in omliggende landen.
De Poolse regering versoepelt ondertussen steeds meer maatregelen. Er wordt woensdag naar verwachting bekendgemaakt dat restricties voor scholen, restaurants en kappers worden opgeheven. In Polen zijn tot dusver ruim 17.000 coronabesmettingen vastgesteld en zeker 847 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
15 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
16 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
16 uur geleden