Poolse grens blijft dicht tot 12 juni
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Polen verlengt de strenge grenscontroles die zijn ingesteld vanwege de pandemie tot 12 juni. Het land sloot de grenzen in maart voor veel buitenlanders om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De grens met buurlanden als Duitsland, Tsjechië, Slowakije en Litouwen zit niet helemaal dicht. Diplomaten en buitenlanders met een verblijfsvergunning kunnen bij bepaalde grensovergangen nog wel toegang krijgen tot het land. Ook het vrachtvervoer mag doorrijden.
Polen mogen hun land ook nog in, maar moeten in quarantaine als ze terugkeren uit het buitenland. Er geldt een vrijstelling voor sommige mensen die studeren of werken in omliggende landen.
De Poolse regering versoepelt ondertussen steeds meer maatregelen. Er wordt woensdag naar verwachting bekendgemaakt dat restricties voor scholen, restaurants en kappers worden opgeheven. In Polen zijn tot dusver ruim 17.000 coronabesmettingen vastgesteld en zeker 847 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
6 minuten geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
7 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
41 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
56 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
1 uur geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.
2 uur geleden