Poolse grens blijft dicht tot 12 juni
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Polen verlengt de strenge grenscontroles die zijn ingesteld vanwege de pandemie tot 12 juni. Het land sloot de grenzen in maart voor veel buitenlanders om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De grens met buurlanden als Duitsland, Tsjechië, Slowakije en Litouwen zit niet helemaal dicht. Diplomaten en buitenlanders met een verblijfsvergunning kunnen bij bepaalde grensovergangen nog wel toegang krijgen tot het land. Ook het vrachtvervoer mag doorrijden.
Polen mogen hun land ook nog in, maar moeten in quarantaine als ze terugkeren uit het buitenland. Er geldt een vrijstelling voor sommige mensen die studeren of werken in omliggende landen.
De Poolse regering versoepelt ondertussen steeds meer maatregelen. Er wordt woensdag naar verwachting bekendgemaakt dat restricties voor scholen, restaurants en kappers worden opgeheven. In Polen zijn tot dusver ruim 17.000 coronabesmettingen vastgesteld en zeker 847 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
1 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.
2 uur geledenKANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Onderdelen van F-35-gevechtsvliegtuigen die helpen ze voor radars onzichtbaar te maken, zijn in handen gevallen van China, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Chinese autoriteiten hebben de onderdelen volgens de ingewijden nog niet teruggegeven.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.
5 uur geleden