Poolse ex-premier Tusk heeft haast en is rijbewijs kwijt
WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse oppositieleider Donald Tusk, ex-premier en voormalig voorzitter van de Europese Raad, is zijn rijbewijs kwijt omdat hij veel te hard reed. De 64-jarige politicus werd zaterdag in Mlawa, ten noorden van Warschau, door de politie aan de kant gezet omdat hij 107 kilometer per uur reed waar maximaal 50 is toegestaan.
Behalve dat hij voorlopig niet meer achter het stuur mag kruipen, moet Tusk volgens persbureau PAP ook nog een boete betalen van omgerekend 107 euro. De strafmaat werd ter plekke bepaald. "Die heb ik zonder discussie aanvaard", liet de 'snelheidsduivel', voorzitter van het liberaal-conservatieve Burgerplatform, schuldbewust weten via Twitter.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
4 uur geleden