Poolse bondscoach laat ploeg niet vallen na EK-uitschakeling
HANNOVER (ANP/DPA) - Voor Polen is het EK voetbal teleurstellend verlopen. Na twee nederlagen, tegen het Nederlands elftal en Oostenrijk, zit het toernooi er al op. De laatste groepswedstrijd tegen Frankrijk van dinsdag is voor de ploeg van bondscoach Michal Probierz niet meer van belang.
Probierz laat zijn team echter niet vallen, gaf hij aan tijdens een persmoment in Hannover. "Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze sterk moeten zijn. Ze moeten niet bang zijn en de media en de fans niet uit de weg gaan. Want ik geloof in dit team", zei hij.
Polen kreeg in aanloop naar het EK te maken met veel blessuregevallen, met Robert Lewandowski als voornaamste slachtoffer. Hij ontbrak tegen Nederland en viel nog wel in tegen Oostenrijk.
Nederland en Frankrijk hebben na het 0-0-gelijkspel van vrijdag 4 punten in groep D. Oostenrijk staat na de 3-1-zege op Polen op 3 punten en heeft daardoor een beter onderling resultaat. Polen kan bij een eventuele winst tegen Frankrijk de laatste plek daarom niet meer verlaten.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
7 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
11 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
13 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
14 uur geleden