Poolse bondscoach laat ploeg niet vallen na EK-uitschakeling
HANNOVER (ANP/DPA) - Voor Polen is het EK voetbal teleurstellend verlopen. Na twee nederlagen, tegen het Nederlands elftal en Oostenrijk, zit het toernooi er al op. De laatste groepswedstrijd tegen Frankrijk van dinsdag is voor de ploeg van bondscoach Michal Probierz niet meer van belang.
Probierz laat zijn team echter niet vallen, gaf hij aan tijdens een persmoment in Hannover. "Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze sterk moeten zijn. Ze moeten niet bang zijn en de media en de fans niet uit de weg gaan. Want ik geloof in dit team", zei hij.
Polen kreeg in aanloop naar het EK te maken met veel blessuregevallen, met Robert Lewandowski als voornaamste slachtoffer. Hij ontbrak tegen Nederland en viel nog wel in tegen Oostenrijk.
Nederland en Frankrijk hebben na het 0-0-gelijkspel van vrijdag 4 punten in groep D. Oostenrijk staat na de 3-1-zege op Polen op 3 punten en heeft daardoor een beter onderling resultaat. Polen kan bij een eventuele winst tegen Frankrijk de laatste plek daarom niet meer verlaten.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
49 minuten geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
11 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
12 uur geleden