Poolse bondscoach laat ploeg niet vallen na EK-uitschakeling
HANNOVER (ANP/DPA) - Voor Polen is het EK voetbal teleurstellend verlopen. Na twee nederlagen, tegen het Nederlands elftal en Oostenrijk, zit het toernooi er al op. De laatste groepswedstrijd tegen Frankrijk van dinsdag is voor de ploeg van bondscoach Michal Probierz niet meer van belang.
Probierz laat zijn team echter niet vallen, gaf hij aan tijdens een persmoment in Hannover. "Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze sterk moeten zijn. Ze moeten niet bang zijn en de media en de fans niet uit de weg gaan. Want ik geloof in dit team", zei hij.
Polen kreeg in aanloop naar het EK te maken met veel blessuregevallen, met Robert Lewandowski als voornaamste slachtoffer. Hij ontbrak tegen Nederland en viel nog wel in tegen Oostenrijk.
Nederland en Frankrijk hebben na het 0-0-gelijkspel van vrijdag 4 punten in groep D. Oostenrijk staat na de 3-1-zege op Polen op 3 punten en heeft daardoor een beter onderling resultaat. Polen kan bij een eventuele winst tegen Frankrijk de laatste plek daarom niet meer verlaten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
17 uur geleden