Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse bondscoach bewaart rust na nederlaag tegen Oranje

Poolse bondscoach bewaart rust na nederlaag tegen Oranje

HAMBURG (ANP) - Bondscoach Michal Probierz hield zijn hoofd koel na de nederlaag van Polen tegen het Nederlands elftal (1-2) op het EK in Duitsland. "We moeten nu vooral rustig blijven", zei hij tijdens een persconferentie in het Volksparkstadion van Hamburg. "Nederland speelde vooral slimmer. Dat heeft ons opgebroken."

Toch zag het er lang naar uit dat Polen de Europese eindronde zonder de geblesseerde Robert Lewandowski met een gelijkspel zou beginnen. Maar de ingevallen Wout Weghorst stond 137 seconden op het veld toen hij in de 83e minuut het winnende doelpunt maakte.

Probierz was vooral tevreden over de openingsfase van het duel. "We speelden toen agressief en durfden hoog druk te zetten", zei de bondscoach die Adam Buksa de score zag openen. De spits kopte in de zestiende minuut raak na een hoekschop van Piotr Zielinski. Cody Gapko schoot Nederland in de 29e minuut op gelijke hoogte. Polen bleef vervolgens lang overeind, ook omdat Oranje veel kansen miste.

"Er waren momenten waarop we gevaarlijk waren, maar ook momenten waarop we te makkelijk de bal verloren. Dan stond onze organisatie niet goed. Maar we blijven rustig, dat is gewoon iets waar we aan moeten werken", zei Probierz met het oog op de volgende wedstrijd van vrijdag tegen Oostenrijk. "Dat wordt een belangrijke wedstrijd voor ons. We gaan er alles aan doen om die wedstrijd te winnen en daarna kijken we wel weer verder."

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

7 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

7 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

9 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

9 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

12 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

12 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

15 uur geleden