Poolse bondscoach bewaart rust na nederlaag tegen Oranje
HAMBURG (ANP) - Bondscoach Michal Probierz hield zijn hoofd koel na de nederlaag van Polen tegen het Nederlands elftal (1-2) op het EK in Duitsland. "We moeten nu vooral rustig blijven", zei hij tijdens een persconferentie in het Volksparkstadion van Hamburg. "Nederland speelde vooral slimmer. Dat heeft ons opgebroken."
Toch zag het er lang naar uit dat Polen de Europese eindronde zonder de geblesseerde Robert Lewandowski met een gelijkspel zou beginnen. Maar de ingevallen Wout Weghorst stond 137 seconden op het veld toen hij in de 83e minuut het winnende doelpunt maakte.
Probierz was vooral tevreden over de openingsfase van het duel. "We speelden toen agressief en durfden hoog druk te zetten", zei de bondscoach die Adam Buksa de score zag openen. De spits kopte in de zestiende minuut raak na een hoekschop van Piotr Zielinski. Cody Gapko schoot Nederland in de 29e minuut op gelijke hoogte. Polen bleef vervolgens lang overeind, ook omdat Oranje veel kansen miste.
"Er waren momenten waarop we gevaarlijk waren, maar ook momenten waarop we te makkelijk de bal verloren. Dan stond onze organisatie niet goed. Maar we blijven rustig, dat is gewoon iets waar we aan moeten werken", zei Probierz met het oog op de volgende wedstrijd van vrijdag tegen Oostenrijk. "Dat wordt een belangrijke wedstrijd voor ons. We gaan er alles aan doen om die wedstrijd te winnen en daarna kijken we wel weer verder."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
16 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
16 uur geleden