Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse bondscoach bewaart rust na nederlaag tegen Oranje

Poolse bondscoach bewaart rust na nederlaag tegen Oranje

HAMBURG (ANP) - Bondscoach Michal Probierz hield zijn hoofd koel na de nederlaag van Polen tegen het Nederlands elftal (1-2) op het EK in Duitsland. "We moeten nu vooral rustig blijven", zei hij tijdens een persconferentie in het Volksparkstadion van Hamburg. "Nederland speelde vooral slimmer. Dat heeft ons opgebroken."

Toch zag het er lang naar uit dat Polen de Europese eindronde zonder de geblesseerde Robert Lewandowski met een gelijkspel zou beginnen. Maar de ingevallen Wout Weghorst stond 137 seconden op het veld toen hij in de 83e minuut het winnende doelpunt maakte.

Probierz was vooral tevreden over de openingsfase van het duel. "We speelden toen agressief en durfden hoog druk te zetten", zei de bondscoach die Adam Buksa de score zag openen. De spits kopte in de zestiende minuut raak na een hoekschop van Piotr Zielinski. Cody Gapko schoot Nederland in de 29e minuut op gelijke hoogte. Polen bleef vervolgens lang overeind, ook omdat Oranje veel kansen miste.

"Er waren momenten waarop we gevaarlijk waren, maar ook momenten waarop we te makkelijk de bal verloren. Dan stond onze organisatie niet goed. Maar we blijven rustig, dat is gewoon iets waar we aan moeten werken", zei Probierz met het oog op de volgende wedstrijd van vrijdag tegen Oostenrijk. "Dat wordt een belangrijke wedstrijd voor ons. We gaan er alles aan doen om die wedstrijd te winnen en daarna kijken we wel weer verder."

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

3 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

4 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

15 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

17 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

21 uur geleden