Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse boeren willen opnieuw grensovergang met Oekraïne blokkeren

Poolse boeren willen opnieuw grensovergang met Oekraïne blokkeren

WARSCHAU (ANP) - Boeren in Polen hebben aangekondigd opnieuw de grensovergangen met Oekraïne te gaan blokkeren. De vakbond zegt tegen de nieuwszender RMF24 dat ze ontevreden zijn over de Europese regels voor de invoer van Oekraïense landbouwproducten en over de "passiviteit van de Pools regering".

Vanaf volgende week vrijdag willen ze alle grensovergangen naar Oekraïne bezetten. Het is nog niet bekend hoe lang ze dat willen volhouden. Ook andere wegen zullen worden geblokkeerd.

De Poolse boeren blokkeerden eerder al wekenlang de grens met Oekraïne. Ze vinden dat de landbouwproducenten uit hun buurland oneerlijke voordelen krijgen op de Europese markt en daardoor zou de Poolse landbouwsector in gevaar komen. Vorige maand bereikte de nieuwe regering van Donald Tusk een akkoord met de boeren om de blokkades stop te zetten, maar blijkbaar kon die overeenkomst niet lang standhouden.

De Poolse boerenprotesten sloegen over naar onder meer Roemenië en Duitsland en inmiddels demonstreren boeren in grote delen van Europa. Deels gaat het om verschillende eisen, maar ze willen vrijwel allemaal minder regels van de Europese Unie en meer financiële steun voor de boeren.

Meer uit Buitenland

EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

28 minuten geleden
Rusland verzekert Venezuela van steun bij ruzie met Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.

31 minuten geleden
Rutte ontkent dat VS al in 2027 verdediging willen overdragen

BERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.

52 minuten geleden
Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

1 uur geleden
Regering Bulgarije treedt af na massademonstraties

SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.

3 uur geleden
Rutte: verlies Oekraïne kost Europa vele honderden miljarden

BERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.

3 uur geleden
Parlement Oostenrijk verbiedt hoofddoek voor meeste schoolmeisjes

WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.

4 uur geleden