Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse arbiter Marciniak leidt WK-finale, Makkelie naar huis

Poolse arbiter Marciniak leidt WK-finale, Makkelie naar huis

DOHA (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak is aangewezen om zondag de finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk te leiden. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

De zogenoemde troostfinale tussen Marokko en Kroatië staat zaterdag onder leiding van de Qatarees Abdulrahman Al-Jassim. Pol van Boekel is in deze wedstrijd assistent-video-arbiter.

De Nederlander Danny Makkelie behoorde ook nog tot de kandidaten om in het finaleweekeinde in actie te komen, maar hij kan naar huis.

Voor de 41-jarige Marciniak, die sinds 2011 FIFA-scheidsrechter is, wordt de WK-finale het belangrijkste duel uit zijn loopbaan. In 2018 was hij ook actief op het WK in Rusland. In Qatar heeft hij beide finalisten al een keer gefloten. Hij was scheidsrechter in de groepsfase bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Denemarken (2-0) en floot het duel tussen Argentinië en Australië (2-1) in de achtste finales. Dat waren de enige duels die hij tot dusverre floot op dit WK.

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

3 minuten geleden
Barcelona wint thuis van Levante en gaat weer aan kop van La Liga

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.

1 uur geleden
Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

1 uur geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

1 uur geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

2 uur geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

2 uur geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

5 uur geleden