Pools parlement keurt beperkte toegang aan grens met Belarus goed
WARSCHAU (ANP) - Het Poolse parlement heeft dinsdag een wet aangenomen die tijdelijke beperkingen tot toegang bij de buitengrenzen van het EU-land met Belarus, Rusland en Oekraïne toestaat.
De wet werd ingevoerd in reactie op het grensconflict met Belarus, dat ervan wordt beschuldigd duizenden migranten uit landen als Irak aan te moedigen zich aan de grens met Polen te verzamelen. Een ruime meerderheid van de Poolse parlementariërs stemde voor het wetsvoorstel, dat was ingediend door de nationalistisch-conservatieve regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS).
Oppositieleden hadden kritiek op de wet en beschuldigen PiS ervan journalisten de toegang tot het grensgebied te willen ontzeggen. Polen riep begin september de noodtoestand uit langs een grensstrook van drie kilometer met Belarus, waardoor journalisten en hulpverleners het gebied niet in kunnen.
Volgens de Poolse grenspolitie zitten nog steeds zo'n 10.000 migranten die de EU willen binnenkomen vast in het buurland. President Aleksandr Loekasjenko van Belarus ontkent bewust migranten naar de grens te dirigeren.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
5 uur geleden