Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools parlement keurt beperkte toegang aan grens met Belarus goed

Pools parlement keurt beperkte toegang aan grens met Belarus goed

WARSCHAU (ANP) - Het Poolse parlement heeft dinsdag een wet aangenomen die tijdelijke beperkingen tot toegang bij de buitengrenzen van het EU-land met Belarus, Rusland en Oekraïne toestaat.

De wet werd ingevoerd in reactie op het grensconflict met Belarus, dat ervan wordt beschuldigd duizenden migranten uit landen als Irak aan te moedigen zich aan de grens met Polen te verzamelen. Een ruime meerderheid van de Poolse parlementariërs stemde voor het wetsvoorstel, dat was ingediend door de nationalistisch-conservatieve regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS).

Oppositieleden hadden kritiek op de wet en beschuldigen PiS ervan journalisten de toegang tot het grensgebied te willen ontzeggen. Polen riep begin september de noodtoestand uit langs een grensstrook van drie kilometer met Belarus, waardoor journalisten en hulpverleners het gebied niet in kunnen.

Volgens de Poolse grenspolitie zitten nog steeds zo'n 10.000 migranten die de EU willen binnenkomen vast in het buurland. President Aleksandr Loekasjenko van Belarus ontkent bewust migranten naar de grens te dirigeren.

Meer uit Buitenland

Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

34 minuten geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

1 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

4 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

9 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

10 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

10 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

10 uur geleden