Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools leger: Russische kruisraket vloog door luchtruim Polen

Pools leger: Russische kruisraket vloog door luchtruim Polen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Militaire radarsystemen hebben een Russische kruisraket waargenomen die via het Poolse luchtruim naar het westen van Oekraïne is gevlogen, meldt het Poolse leger op X. Daarmee zou Moskou het Poolse luchtruim hebben geschonden.

De raket vloog volgens het leger rond 04.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag het Poolse luchtruim binnen, ter hoogte van het dorp Oserdów aan de grens met Oekraïne. Vervolgens vloog de raket 39 seconden boven Pools grondgebied.

Meerdere Russische raketten kwamen neer op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en in de buurt van de stad Lviv, in het westen van Oekraïne.

Uitleg

Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Rusland om uitleg gevraagd. "Maar bovenal vragen we de Russische Federatie om te stoppen met terroristische luchtaanvallen op Oekraïne, en zich te focussen op de interne problemen waarmee het kampt", reageerde Pawel Wronski, de woordvoerder van het ministerie.

In december van vorig jaar beschuldigde Polen Rusland ook al eens van een schending van het luchtruim. Er werd toen ook een grootschalige zoekactie opgezet naar mogelijke gevallen onderdelen, maar die werden niet gevonden.

Eind 2022 was er aanvankelijk het vermoeden dat een Russische raket per ongeluk was neergekomen in Polen, met twee doden tot gevolg. Later ontstond echter het vermoeden dat het ging om Oekraïens luchtafweergeschut.

Meer uit Buitenland

Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

22 minuten geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

57 minuten geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Minister: Iran niet op zoek naar oorlog, maar er wel op voorbereid

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.

1 uur geleden
Poolse oud-minister van Justitie krijgt asiel in Hongarije

WARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.

2 uur geleden
One Battle After Another grote winnaar bij Golden Globes

LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.

5 uur geleden
Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

7 uur geleden