Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools leger: Russische kruisraket vloog door luchtruim Polen

Pools leger: Russische kruisraket vloog door luchtruim Polen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Militaire radarsystemen hebben een Russische kruisraket waargenomen die via het Poolse luchtruim naar het westen van Oekraïne is gevlogen, meldt het Poolse leger op X. Daarmee zou Moskou het Poolse luchtruim hebben geschonden.

De raket vloog volgens het leger rond 04.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag het Poolse luchtruim binnen, ter hoogte van het dorp Oserdów aan de grens met Oekraïne. Vervolgens vloog de raket 39 seconden boven Pools grondgebied.

Meerdere Russische raketten kwamen neer op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en in de buurt van de stad Lviv, in het westen van Oekraïne.

Uitleg

Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Rusland om uitleg gevraagd. "Maar bovenal vragen we de Russische Federatie om te stoppen met terroristische luchtaanvallen op Oekraïne, en zich te focussen op de interne problemen waarmee het kampt", reageerde Pawel Wronski, de woordvoerder van het ministerie.

In december van vorig jaar beschuldigde Polen Rusland ook al eens van een schending van het luchtruim. Er werd toen ook een grootschalige zoekactie opgezet naar mogelijke gevallen onderdelen, maar die werden niet gevonden.

Eind 2022 was er aanvankelijk het vermoeden dat een Russische raket per ongeluk was neergekomen in Polen, met twee doden tot gevolg. Later ontstond echter het vermoeden dat het ging om Oekraïens luchtafweergeschut.

Meer uit Buitenland

Trump lijkt grondaanvallen tegen drugskartels aan te kondigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."

8 minuten geleden
Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

2 uur geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

2 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

3 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

3 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

4 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

5 uur geleden