
Pools leger: Russische kruisraket vloog door luchtruim Polen
WARSCHAU (ANP/RTR) - Militaire radarsystemen hebben een Russische kruisraket waargenomen die via het Poolse luchtruim naar het westen van Oekraïne is gevlogen, meldt het Poolse leger op X. Daarmee zou Moskou het Poolse luchtruim hebben geschonden.
De raket vloog volgens het leger rond 04.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag het Poolse luchtruim binnen, ter hoogte van het dorp Oserdów aan de grens met Oekraïne. Vervolgens vloog de raket 39 seconden boven Pools grondgebied.
Meerdere Russische raketten kwamen neer op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en in de buurt van de stad Lviv, in het westen van Oekraïne.
Uitleg
Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Rusland om uitleg gevraagd. "Maar bovenal vragen we de Russische Federatie om te stoppen met terroristische luchtaanvallen op Oekraïne, en zich te focussen op de interne problemen waarmee het kampt", reageerde Pawel Wronski, de woordvoerder van het ministerie.
In december van vorig jaar beschuldigde Polen Rusland ook al eens van een schending van het luchtruim. Er werd toen ook een grootschalige zoekactie opgezet naar mogelijke gevallen onderdelen, maar die werden niet gevonden.
Eind 2022 was er aanvankelijk het vermoeden dat een Russische raket per ongeluk was neergekomen in Polen, met twee doden tot gevolg. Later ontstond echter het vermoeden dat het ging om Oekraïens luchtafweergeschut.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, spreekt van een "grimmige mijlpaal", nu het dodental in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog de 60.000 heeft gepasseerd. "60.000 levens verwoest, van wie de meesten vrouwen en kinderen."
1 uur geledenRAFAH/CAÏRO (ANP/AFP) - Sinds Israël in oktober 2023 de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook is begonnen, zijn er volgens Palestijnse gezondheidsdiensten meer dan 60.000 mensen gedood. Het dodental ligt nu op 60.034. De cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt dat Israël niet zal zwichten voor de internationale druk die de afgelopen dagen is toegenomen om een staakt-het-vuren te sluiten in de Gazastrook. Saar suggereerde dat die "verdraaide campagne van internationale druk" zou bijdragen aan antisemitisme en dat het vooral zou komen doordat er in sommige landen veel moslims wonen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.
4 uur geleden