Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools kluisjesbedrijf InPost wint op rustig Damrak

Pools kluisjesbedrijf InPost wint op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel InPost ging woensdag vooruit op het Damrak. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes naar de MidKap promoveert. De Europese beurzen lieten opnieuw weinig beweging zien. De markten zijn vooral in afwachting van het belangrijke inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat donderdag naar buiten komt. Een sterke stijging van het algemene prijspeil zou er mogelijk voor kunnen zorgen dat de Amerikaanse centrale bank het stimuleringsbeleid zal gaan afbouwen.

InPost (plus 1,2 procent) promoveert op 21 juni naar de index van middelgrote bedrijven. De Poolse onderneming, die in januari naar de Amsterdamse beurs ging, neemt de plaats in van biotechnologiebedrijf Pharming (min 0,9 procent), dat naar de Smallcaps-index degradeert. De samenstelling van de AEX-index blijft volgens beursuitbater Euronext ongewijzigd.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 720,24 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1070,49 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,2 procent. Londen bleef achter met een min van 0,4 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield zette de opmars voort en ging opnieuw aan kop in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De eigenaar van Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam won een dag eerder al bijna 6 procent.

Telecomconcern KPN (plus 1,6 procent) toonde herstel na het verlies van meer dan 4 procent op dinsdag. Grootste daler was fintechbedrijf Adyen met een min van 1,1 procent. In de MidKap stonden luchtvaartcombinatie Air France-KLM en koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, bovenaan met een winst van dik 1 procent.

Inditex

In Madrid won Inditex ruim 1 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara en Pull & Bear zag de verkopen in het eerste kwartaal geleidelijk herstellen. In de eerste weken van het tweede kwartaal versnelde het herstel sterk doordat steeds meer winkels hun deuren weer mochten openen. Inmiddels zijn bijna alle winkels van Inditex weer open.

De euro was 1,2180 dollar waard, tegen 1,2178 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 70,44 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer op 72,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

3 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

6 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

6 uur geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

7 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

8 uur geleden
Baas centrale bank Duitsland bezorgd over radicaal-rechts

BERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.

8 uur geleden
Wall Street begint lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.

9 uur geleden