Pools kluisjesbedrijf InPost wint op rustig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel InPost ging woensdag vooruit op het Damrak. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes naar de MidKap promoveert. De Europese beurzen lieten opnieuw weinig beweging zien. De markten zijn vooral in afwachting van het belangrijke inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat donderdag naar buiten komt. Een sterke stijging van het algemene prijspeil zou er mogelijk voor kunnen zorgen dat de Amerikaanse centrale bank het stimuleringsbeleid zal gaan afbouwen.
InPost (plus 1,2 procent) promoveert op 21 juni naar de index van middelgrote bedrijven. De Poolse onderneming, die in januari naar de Amsterdamse beurs ging, neemt de plaats in van biotechnologiebedrijf Pharming (min 0,9 procent), dat naar de Smallcaps-index degradeert. De samenstelling van de AEX-index blijft volgens beursuitbater Euronext ongewijzigd.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 720,24 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1070,49 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,2 procent. Londen bleef achter met een min van 0,4 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield zette de opmars voort en ging opnieuw aan kop in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De eigenaar van Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam won een dag eerder al bijna 6 procent.
Telecomconcern KPN (plus 1,6 procent) toonde herstel na het verlies van meer dan 4 procent op dinsdag. Grootste daler was fintechbedrijf Adyen met een min van 1,1 procent. In de MidKap stonden luchtvaartcombinatie Air France-KLM en koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, bovenaan met een winst van dik 1 procent.
Inditex
In Madrid won Inditex ruim 1 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara en Pull & Bear zag de verkopen in het eerste kwartaal geleidelijk herstellen. In de eerste weken van het tweede kwartaal versnelde het herstel sterk doordat steeds meer winkels hun deuren weer mochten openen. Inmiddels zijn bijna alle winkels van Inditex weer open.
De euro was 1,2180 dollar waard, tegen 1,2178 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 70,44 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer op 72,63 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
4 uur geleden