Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools kluisjesbedrijf InPost wint op rustig Damrak

Pools kluisjesbedrijf InPost wint op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel InPost ging woensdag vooruit op het Damrak. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes naar de MidKap promoveert. De Europese beurzen lieten opnieuw weinig beweging zien. De markten zijn vooral in afwachting van het belangrijke inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat donderdag naar buiten komt. Een sterke stijging van het algemene prijspeil zou er mogelijk voor kunnen zorgen dat de Amerikaanse centrale bank het stimuleringsbeleid zal gaan afbouwen.

InPost (plus 1,2 procent) promoveert op 21 juni naar de index van middelgrote bedrijven. De Poolse onderneming, die in januari naar de Amsterdamse beurs ging, neemt de plaats in van biotechnologiebedrijf Pharming (min 0,9 procent), dat naar de Smallcaps-index degradeert. De samenstelling van de AEX-index blijft volgens beursuitbater Euronext ongewijzigd.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 720,24 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1070,49 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,2 procent. Londen bleef achter met een min van 0,4 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield zette de opmars voort en ging opnieuw aan kop in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De eigenaar van Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam won een dag eerder al bijna 6 procent.

Telecomconcern KPN (plus 1,6 procent) toonde herstel na het verlies van meer dan 4 procent op dinsdag. Grootste daler was fintechbedrijf Adyen met een min van 1,1 procent. In de MidKap stonden luchtvaartcombinatie Air France-KLM en koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, bovenaan met een winst van dik 1 procent.

Inditex

In Madrid won Inditex ruim 1 procent. De Spaanse eigenaar van kledingketens als Zara en Pull & Bear zag de verkopen in het eerste kwartaal geleidelijk herstellen. In de eerste weken van het tweede kwartaal versnelde het herstel sterk doordat steeds meer winkels hun deuren weer mochten openen. Inmiddels zijn bijna alle winkels van Inditex weer open.

De euro was 1,2180 dollar waard, tegen 1,2178 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 70,44 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer op 72,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Farmaceut Bristol Myers stijgt op Wall Street na fusiebericht

NEW YORK (ANP) - Bristol Myers Squibb behoorde maandag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op mediaberichten dat het Amerikaanse farmaceutische concern gesprekken zou voeren met de grotere Britse rivaal AstraZeneca over een mogelijke fusie. Een samenvoeging zou een van de grootste farmaceutische bedrijven ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van omgerekend bijna 350 miljard euro. Het aandeel Bristol Myers Squibb steeg 4 procent.

3 minuten geleden
Dacia en Ford leggen productie in Roemeniƫ stil om stroomtekort

BOEKAREST (ANP/RTR) - Autofabrikanten Dacia en Ford hebben de productie in hun Roemeense fabrieken tijdelijk stilgelegd vanwege een stroomgebrek in het land. Dat maakte premier Ilie Bolojan maandag bekend. De bedrijven doen dit vrijwillig om hun elektriciteitsverbruik te verminderen. De productie van Dacia, eigendom van het Franse Renault, en Ford ligt in ieder geval tot 19 augustus stil.

34 minuten geleden
ASML-leverancier Zeiss kan grote vraag aan door uitbreiding

OBERKOCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse Zeiss Group, een belangrijke leverancier van chipmachinemaker ASML, heeft er vertrouwen in dat het bedrijf kan voldoen aan de grote vraag naar zijn producten. Dat zei Frank Rohmund, hoofd van de halfgeleiderdivisie van de lenzenproducent, in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Bol verbetert webshop voor consumenten en verkopers om zorgen ACM

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol neemt maatregelen om zijn platform toegankelijker, gebruiksvriendelijker en transparanter te maken voor consumenten en verkopers. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat bol deze toezeggingen heeft gedaan na onderzoek van de toezichthouder naar het platform.

3 uur geleden
Bedrijven voelen gevolgen van lage waterstand door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Voor bedrijven die goederen willen laten vervoeren over water zijn de gevolgen van de droogte in Nederland "inmiddels goed voelbaar". Dat stelt evofenedex, de belangenorganisatie voor meer dan 10.000 bedrijven in handel en logistiek. De lage waterstanden leiden tot hogere transportkosten, langere doorlooptijden en meer onzekerheid in de planning, stelt de organisatie.

3 uur geleden
Groei industrie in eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie in de eurozone is in juli verder aangetrokken na een toename in juni, meldt marktonderzoeker S&P Global. De fabrieksproductie in het eurogebied steeg vorige maand in het snelste tempo in bijna 4,5 jaar.

5 uur geleden
Nederlanders vroegen iets meer hypotheken aan, meldt HDN

DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand iets meer hypotheken aangevraagd, blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Daarmee was juli tot nu toe de op een na drukste maand van 2026. Volgens HDN is het aandeel kopers licht gestegen.

6 uur geleden