Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools hogerhuis blokkeert omstreden mediawet

Pools hogerhuis blokkeert omstreden mediawet

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse Senaat heeft zich gekeerd tegen de omstreden mediawet die mogelijk het einde van een veelbekeken regeringskritische zender zou betekenen. Het lagerhuis had een maand geleden wel ingestemd met de wet die kritiek kreeg van de Poolse oppositie, maatschappelijke groepen en ook de Europese Commissie.

Een meerderheid van het lagerhuis is in handen van de nationalistische regeringspartij PiS. Die kan de verwerping door het hogerhuis nog terugdraaien.

Volgens de Poolse regering is de aanpassing van de mediawet nodig om buitenlandse beïnvloeding via de media tegen te kunnen gaan. De wetswijzigingen zouden verbieden dat Poolse media voor meer dan de helft in handen zijn van partijen van buiten Europa, waardoor volgens tegenstanders het medialandschap in Polen zou verschralen.

Een van de belangrijkste overgebleven kritische stemmen, nieuwszender TVN24, is eigendom van het Amerikaanse Discovery. Overigens kreeg TVN24 onlangs een uitzendlicentie in Nederland, waardoor de zender in principe kan blijven uitzenden in Polen.

Meer uit Buitenland

Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

39 minuten geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

46 minuten geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

1 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

3 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

6 uur geleden