Pools hogerhuis blokkeert omstreden mediawet
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse Senaat heeft zich gekeerd tegen de omstreden mediawet die mogelijk het einde van een veelbekeken regeringskritische zender zou betekenen. Het lagerhuis had een maand geleden wel ingestemd met de wet die kritiek kreeg van de Poolse oppositie, maatschappelijke groepen en ook de Europese Commissie.
Een meerderheid van het lagerhuis is in handen van de nationalistische regeringspartij PiS. Die kan de verwerping door het hogerhuis nog terugdraaien.
Volgens de Poolse regering is de aanpassing van de mediawet nodig om buitenlandse beïnvloeding via de media tegen te kunnen gaan. De wetswijzigingen zouden verbieden dat Poolse media voor meer dan de helft in handen zijn van partijen van buiten Europa, waardoor volgens tegenstanders het medialandschap in Polen zou verschralen.
Een van de belangrijkste overgebleven kritische stemmen, nieuwszender TVN24, is eigendom van het Amerikaanse Discovery. Overigens kreeg TVN24 onlangs een uitzendlicentie in Nederland, waardoor de zender in principe kan blijven uitzenden in Polen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
44 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
5 uur geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
7 uur geleden