Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pools hof oordeelt dat boetes van EU-hof onwettig zijn

Pools hof oordeelt dat boetes van EU-hof onwettig zijn

WARSCHAU (ANP/RTR) - De boetes die Polen van het EU-hof opgelegd heeft gekregen in afwachting van een definitief vonnis, zijn volgens het Poolse Constitutioneel Tribunaal in strijd met de grondwet van het EU-land. Ditzelfde tribunaal oordeelde in 2021 dat delen van de EU-wetgeving onverenigbaar waren met de Poolse wet.

Polen moet honderden miljoenen euro's aan boetes betalen in twee zaken waarin het Europees Hof van Justitie met zogenoemde voorlopige maatregelen kwam. Eén zaak gaat over het sluiten van een omstreden bruinkoolmijn in Turów, vlak bij de Tsjechische grens, en de andere over het opheffen van een tuchtkamer voor rechters. Die tuchtkamer wordt gezien als politieke invloed van Warschau op de rechterlijke macht in het land.

De nationalistische regeringspartij Partij voor Recht en Rechtvaardigheid (PiS) is verwikkeld in een reeks conflicten met de Europese Unie. PiS is sinds 2015 aan de macht, maar heeft sinds de verkiezingen van 15 oktober niet langer een meerderheid in het parlement. Een blok van pro-Europese partijen wil een regering vormen en de banden met Brussel aanhalen. Het is de verwachting dat oppositieleider Donald Tusk maandag premier wordt.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

7 minuten geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

8 minuten geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

2 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

7 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

14 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

16 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

18 uur geleden