Pool verdacht van poging mishandeling ex-zwager Taghi
ZWOLLE (ANP) - Een van de verdachten in de strafzaak naar een grote wapenvondst in Alphen aan den Rijn zou zijn aangestuurd om de ex-zwager van Ridouan Taghi 'gehandicapt te maken'. Dat bleek dinsdag op de regiezitting in de rechtbank in Zwolle.
In maart 2022 ontdekte de politie in een schuur in Alphen 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschutter-geweren en vier antitankwapens (bazooka's). Het wapen waarmee Peter R. de Vries is doodgeschoten kwam vermoedelijk ook uit deze opslag, meldde het Openbaar Ministerie al op een eerdere zitting. De mogelijke betrokkenheid van een verdachte in de 'wapenzaak' bij een poging een familielid van Taghi te mishandelen of te doden, is opnieuw een link met Ridouan Taghi.
Bij de vermeende poging tot zware mishandeling op 12 september 2021 in Lopik was het beoogde slachtoffer de ex-zwager van Ridouan Taghi. De 28-jarige Pawel J. zou met een vuurwapen en hamer naar Lopik zijn gereisd. Kennelijk hadden meerdere gemaskerde mannen het plan de ex-zwager van Taghi te vermoorden of te mishandelen maar het beoogde slachtoffer werd niet gevonden.
Krystian M
Pawel was een goede vriend van de 27-jarige Pool Krystian M. die destijds net als hij in een Haagse flat woonde. In een app-gesprek tussen M., verdacht van betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, en de mogelijke opdrachtgever werd gesproken over "het gehandicapt maken van het doelwit. Dat is geen moordpoging", zei advocaat David Dekker. Volgens hem was die ochtend de telefoon van Pawel in Lopik maar dat wil niet zeggen dat zijn cliënt er zelf ook was. De telefoon lag open en bloot in de Haagse flat die volgens het OM een crimineel hol was, zei de raadsman. De Pool wordt overigens niet verdacht van betrokkenheid bij het wapendepot.
Daarnaast draait dit onderzoek ook om een moordpoging in de Dominicaanse Republiek en pogingen slachtoffers zwaar te mishandelen of te doden in Groningen en Eindhoven. In totaal zijn er zeker tien verdachten. Het OM en advocaten willen nog diverse getuigen laten horen. Een van hen is het beoogd slachtoffer van de moordpoging in de Dominicaanse Republiek, Cor P. Hij is eerder vrijgesproken van een moord in 2009 en zit momenteel vast. Hij wilde niet met justitie spreken en heeft ook geen aangifte gedaan van de aanslag op zijn leven. Over alle verzoeken in deze zaak neemt de rechtbank op 7 maart een beslissing.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft bij de ontruiming van een gekraakt pand in Arnhem donderdagavond zeventien aanhoudingen verricht. Allen zitten nog vast op verdenking van huisvredebreuk en worden vrijdag gehoord, zegt een politiewoordvoerder.
14 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
8 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
13 uur geleden