Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pool verdacht van poging mishandeling ex-zwager Taghi

Pool verdacht van poging mishandeling ex-zwager Taghi

ZWOLLE (ANP) - Een van de verdachten in de strafzaak naar een grote wapenvondst in Alphen aan den Rijn zou zijn aangestuurd om de ex-zwager van Ridouan Taghi 'gehandicapt te maken'. Dat bleek dinsdag op de regiezitting in de rechtbank in Zwolle.

In maart 2022 ontdekte de politie in een schuur in Alphen 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschutter-geweren en vier antitankwapens (bazooka's). Het wapen waarmee Peter R. de Vries is doodgeschoten kwam vermoedelijk ook uit deze opslag, meldde het Openbaar Ministerie al op een eerdere zitting. De mogelijke betrokkenheid van een verdachte in de 'wapenzaak' bij een poging een familielid van Taghi te mishandelen of te doden, is opnieuw een link met Ridouan Taghi.

Bij de vermeende poging tot zware mishandeling op 12 september 2021 in Lopik was het beoogde slachtoffer de ex-zwager van Ridouan Taghi. De 28-jarige Pawel J. zou met een vuurwapen en hamer naar Lopik zijn gereisd. Kennelijk hadden meerdere gemaskerde mannen het plan de ex-zwager van Taghi te vermoorden of te mishandelen maar het beoogde slachtoffer werd niet gevonden.

Krystian M

Pawel was een goede vriend van de 27-jarige Pool Krystian M. die destijds net als hij in een Haagse flat woonde. In een app-gesprek tussen M., verdacht van betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, en de mogelijke opdrachtgever werd gesproken over "het gehandicapt maken van het doelwit. Dat is geen moordpoging", zei advocaat David Dekker. Volgens hem was die ochtend de telefoon van Pawel in Lopik maar dat wil niet zeggen dat zijn cliënt er zelf ook was. De telefoon lag open en bloot in de Haagse flat die volgens het OM een crimineel hol was, zei de raadsman. De Pool wordt overigens niet verdacht van betrokkenheid bij het wapendepot.

Daarnaast draait dit onderzoek ook om een moordpoging in de Dominicaanse Republiek en pogingen slachtoffers zwaar te mishandelen of te doden in Groningen en Eindhoven. In totaal zijn er zeker tien verdachten. Het OM en advocaten willen nog diverse getuigen laten horen. Een van hen is het beoogd slachtoffer van de moordpoging in de Dominicaanse Republiek, Cor P. Hij is eerder vrijgesproken van een moord in 2009 en zit momenteel vast. Hij wilde niet met justitie spreken en heeft ook geen aangifte gedaan van de aanslag op zijn leven. Over alle verzoeken in deze zaak neemt de rechtbank op 7 maart een beslissing.

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

1 uur geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

9 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

13 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

14 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

14 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

16 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

16 uur geleden