Pool verdacht van poging mishandeling ex-zwager Taghi
ZWOLLE (ANP) - Een van de verdachten in de strafzaak naar een grote wapenvondst in Alphen aan den Rijn zou zijn aangestuurd om de ex-zwager van Ridouan Taghi 'gehandicapt te maken'. Dat bleek dinsdag op de regiezitting in de rechtbank in Zwolle.
In maart 2022 ontdekte de politie in een schuur in Alphen 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschutter-geweren en vier antitankwapens (bazooka's). Het wapen waarmee Peter R. de Vries is doodgeschoten kwam vermoedelijk ook uit deze opslag, meldde het Openbaar Ministerie al op een eerdere zitting. De mogelijke betrokkenheid van een verdachte in de 'wapenzaak' bij een poging een familielid van Taghi te mishandelen of te doden, is opnieuw een link met Ridouan Taghi.
Bij de vermeende poging tot zware mishandeling op 12 september 2021 in Lopik was het beoogde slachtoffer de ex-zwager van Ridouan Taghi. De 28-jarige Pawel J. zou met een vuurwapen en hamer naar Lopik zijn gereisd. Kennelijk hadden meerdere gemaskerde mannen het plan de ex-zwager van Taghi te vermoorden of te mishandelen maar het beoogde slachtoffer werd niet gevonden.
Krystian M
Pawel was een goede vriend van de 27-jarige Pool Krystian M. die destijds net als hij in een Haagse flat woonde. In een app-gesprek tussen M., verdacht van betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, en de mogelijke opdrachtgever werd gesproken over "het gehandicapt maken van het doelwit. Dat is geen moordpoging", zei advocaat David Dekker. Volgens hem was die ochtend de telefoon van Pawel in Lopik maar dat wil niet zeggen dat zijn cliënt er zelf ook was. De telefoon lag open en bloot in de Haagse flat die volgens het OM een crimineel hol was, zei de raadsman. De Pool wordt overigens niet verdacht van betrokkenheid bij het wapendepot.
Daarnaast draait dit onderzoek ook om een moordpoging in de Dominicaanse Republiek en pogingen slachtoffers zwaar te mishandelen of te doden in Groningen en Eindhoven. In totaal zijn er zeker tien verdachten. Het OM en advocaten willen nog diverse getuigen laten horen. Een van hen is het beoogd slachtoffer van de moordpoging in de Dominicaanse Republiek, Cor P. Hij is eerder vrijgesproken van een moord in 2009 en zit momenteel vast. Hij wilde niet met justitie spreken en heeft ook geen aangifte gedaan van de aanslag op zijn leven. Over alle verzoeken in deze zaak neemt de rechtbank op 7 maart een beslissing.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij het station en het Malieveld in Den Haag. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren wordt om een identiteitsbewijs gevraagd. Ook worden ze tegengehouden om het centrum in te trekken. Meerdere personen zijn aangehouden, zien ANP-verslaggevers. Ze hadden vuurwerk bij zich of konden zich niet identificeren.
15 minuten geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
13 uur geleden