Pool Kubacki wint met recordsprong nieuwjaarsspringen Garmisch
GARMISCH-PARTEMKIRCHEN (ANP) - De Pool Dawid Kubacki heeft dankzij een recordafstand van 144 meter in zijn tweede sprong het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Hij troefde de Noor Halvor Egner Granerud af, die na de eerste sprong nog de leiding had in de tweede wedstrijd uit de Vierschansentournee. Granerud, de leider in de wereldbeker deze winter, eindigde als tweede. De derde plaats was voor de Pool Piotr Zyla.
Kubacki won vorig jaar de prestigieuze wedstrijdenreeks op vier grote schansen in Duitsland en Oostenrijk, maar hij was dit jaar matig begonnen met de vijftiende plaats dinsdag in de eerste wedstrijd van de tournee in Oberstdorf. Hij herstelde zich in Garmisch goed met een eerste sprong van 139 meter, maar kreeg toch een lagere score dan Granerud, die zijn sprong van 137 meter nagenoeg perfect uitvoerde.
Maar in zijn tweede poging vloog Kubacki verder dan ooit op de olympische schans in het Duitse wintersportoord. Een afstand van 144 meter was nog nooit behaald. Granerud, die als laatste aan de beurt was, landde in zijn tweede sprong na 136 meter en daarmee moest hij zijn eerste plaats afstaan aan Kubacki.
Karl Geiger
De Duitser Karl Geiger, die dinsdag nog won in Oberstdorf, eindigde als vijfde. Hij moest ook nog de Poolse olympisch kampioen Kamil Stoch voor zich dulden, die vierde werd. De Noor Marius Lindvik, vorig jaar winnaar in Garmisch, meldde zich af. Hij had last van een ontstoken verstandskies en zocht een tandarts op.
De Vierschansentournee gaat op 3 januari verder in Innsbruck met de derde wedstrijd.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
3 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden