Pool Hurkacz klopt Roeblev in finale masterstoernooi Shanghai
SHANGHAI (ANP) - De Poolse tennisser Hubert Hurkacz heeft het masterstoernooi van Shanghai gewonnen. De nummer 17 van de wereld versloeg de Rus Andrej Roeblev in een spannende finale: 6-3 3-6 7-6 (8).
Voor Hurkacz was het zijn tweede gewonnen mastersfinale, na zijn zege in 2021 in Miami. Eerder dit jaar veroverde hij ook al een ATP-titel in Marseille.
Roeblev, de nummer 7 van de wereld, kreeg in de tiebreak van de derde set een matchpoint, maar benutte dat niet. Hurkacz sloeg uiteindelijk op zijn vierde wedstrijdpunt wel toe. Het eerste kreeg hij bij 5-4 in de derde set, de drie andere volgden in de tiebreak.
Veerkracht Hurkacz
Onder toeziend oog van Roger Federer had servicekanon Hurkacz in de eerste set voldoende aan een break in de zesde game. Roeblev kwam vervolgens met 3-0 voor in de tweede set en gaf die marge niet meer uit handen.
In de tiebreak van de beslissende derde set keek Hurkacz tegen een 5-2-achterstand aan, maar de Pool toonde veerkracht. Hij werkte een matchpoint weg en trok de thriller na ruim twee uur spelen alsnog naar zich toe.
Zevende titel
Hurkacz pakte zijn zevende titel op de ATP-tour. Roeblev bleef op veertien eindoverwinningen staan, waaronder het masterstoernooi van Monte Carlo eerder dit jaar.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
11 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
1 uur geledenMORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
18 uur geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
19 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
20 uur geleden