Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pomphouders: benzineprijs steeds verder uit de pas met buurlanden

Pomphouders: benzineprijs steeds verder uit de pas met buurlanden

DEN HAAG (ANP) - Uitbaters van tankstations slaan alarm over de flink opgelopen benzineprijzen nu Rusland Oekraïne is binnengevallen. Omdat er in Nederland ook nog erg veel belasting wordt geheven over brandstof lopen de prijzen steeds verder uit de pas met die in onze buurlanden, waarschuwt de Belangenvereniging Tankstations (BETA).

Daardoor wordt het voor automobilisten nu nog voordeliger om over de grens te tanken, zo redeneren de pomphouders. Nederlandse ondernemers die een tankstation hebben in de buurt van de grens lopen daardoor veel omzet mis, klagen ze.

"De benzineprijs is opgebouwd uit de kale brandstofprijs, opgehoogd met accijnzen en daarbovenop wordt ook nog eens 21 procent btw geheven", legt BETA-voorzitter Ewout Klok uit. "Dit systeem zorgt ervoor dat als de kale brandstofprijs stijgt, de belastingcomponent steeds groter wordt." BETA roept de overheid daarom op direct een einde te maken aan het systeem van gestapelde belastingen op brandstof.

Olieprijzen

De organisatie heeft in het verleden vaker op deze problematiek gewezen. Maar door de oorlog in Oekraïne zouden de verschillen aan de pomp met Duitsland en België alleen maar groter en groter worden. Vanwege de invasie zijn de olieprijzen wereldwijd flink opgelopen en de oliesector rekent dat door in de tarieven voor automobilisten.

De Nederlandse adviesprijs voor benzine gaat al voorbij de 2,20 euro per liter, werd donderdagavond aangekondigd door consumentencollectief UnitedConsumers, dat dagelijks de adviesprijzen van vijf grote oliemaatschappijen in de gaten houdt. Die adviesprijs hoeft meestal alleen maar langs de snelweg te worden betaald. Bij diverse goedkope pompen in Nederland is het nog wel mogelijk om voor minder dan 2 euro per liter te tanken.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit wisselend na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.

27 minuten geleden
Google presenteert nieuwe smartphones met meer AI-mogelijkheden

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen verlaagt ook voor 2026 omzetverwachting

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.

3 uur geleden
Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.

4 uur geleden
AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

5 uur geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

5 uur geleden