Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pompeo wist niet dat ontslagen ambtenaar onderzoek naar hem deed

Pompeo wist niet dat ontslagen ambtenaar onderzoek naar hem deed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zegt dat hij niet wist dat de onlangs ontslagen inspecteur-generaal Steve Linick van zijn departement een onderzoek naar hem deed. Dat zegt Pompeo tegen The Washington Post.

"Ik heb tegen de president gezegd dat Linick zijn werk niet uitvoerde zoals wij wilden", aldus Pompeo. "Hij deed niets om het ministerie beter te laten functioneren."

Trump reageerde maandag op het ontslag van Linick. "Ik heb hem ontslagen op verzoek van Pompeo. Ik had geen idee wie hij is, maar ik ontsloeg hem graag."

Persoonlijke zaken

Linick was een onderzoek gestart naar Pompeo, omdat de minister mogelijk een assistent had gevraagd om persoonlijke zaken voor hem te regelen, zoals de was ophalen en de hond van de minister uitlaten. Dat is niet toegestaan. Pompeo zei dat hij pas na het ontslag van dit onderzoek hoorde.

De Democraten in het Huis van Afgevaardigden zijn boos dat er geen reden is gegeven voor het ontslag. Volgens Pompeo hoeft president Donald Trump hiervoor geen reden te geven. "Het staat hem vrij om inspecteur-generaals aan te stellen en te ontslaan."

Vragen

"Al mijn ministers weten dat ze het alleen maar hoeven te vragen als ze willen dat een inspecteur-generaal die is aangesteld door Barack Obama moet worden ontslagen", aldus Trump.

Medewerker van het ministerie Brian Bulatao zei tegen The Washington Post dat Linick is ontslagen nadat gevoelige informatie uit onderzoeken naar de pers werd gelekt. Er is volgens Bulatao geen bewijs dat Linick het lek was, maar als leider van de onderzoeken, zou hij daar wel verantwoordelijk voor zijn gehouden.

Meer uit Buitenland

VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

1 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

2 uur geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

3 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

3 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

4 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

4 uur geleden