'Pompeo wil geldkraan naar WHO niet helemaal dichtdraaien'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken wil de geldkraan naar de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) niet helemaal dichtdraaien. Minister Mike Pompeo heeft voorgesteld nog wel geld te steken in programma's om het coronavirus en polio te bestrijden in sommige landen, zegt een ingewijde.
President Donald Trump gaf eerder deze maand opdracht de Amerikaanse financiering van de WHO voorlopig stop te zetten. Hij verwijt de organisatie de uitbraak van het coronavirus slecht te hebben aangepakt.
De WHO verloor door het besluit van Trump zijn grootste geldschieter. De VS waren jaarlijks goed voor een bijdrage van 400 miljoen tot 500 miljoen dollar. Het Witte Huis vindt dat China te veel invloed heeft binnen de WHO.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken zou nu tot de conclusie zijn gekomen dat nog wel geld moet worden gestoken in bepaalde activiteiten van de WHO in Afghanistan, Egypte, Libië, Pakistan, Soedan, Syrië en Turkije. Andere organisaties zouden niet de contacten of de middelen hebben om daar voldoende resultaat te boeken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.
21 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.
37 minuten geledenISLAMABAD/KABUL (ANP/RTR) - Door luchtaanvallen in de Afghaans-Pakistaanse grensregio zijn maandag zeker 28 militanten gedood, meldt de Pakistaanse regering. Volgens een Pakistaanse veiligheidsfunctionaris richtten de aanvallen zich op de Afghaanse provincies Paktika en Kunar.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat hij de steun van zijn partij heeft gekregen om aan te blijven. Zijn positie is onder druk komen te staan door de zware nederlagen van zijn christendemocraten (CDU) bij deelstaatverkiezingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
2 uur geleden