Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pompeo: vonnis toont kwaadaardigheid Hezbollah

Pompeo: vonnis toont kwaadaardigheid Hezbollah

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn tevreden met de veroordeling van Salim Jamil Ayyash voor de moord op de Libanese ex-premier Rafik Hariri in 2005 door het Libanon-Tribunaal. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo bewijst het vonnis dat Hezbollah niet het beste met Libanon voorheeft.

"Ayyashs veroordeling bevestigt wat de wereld steeds meer erkent: dat Hezbollah en zijn leden geen beschermers van Libanon zijn, zoals ze zelf beweren, maar een terroristische organisatie vormen die zich inzet voor de kwaadaardige, sektarische agenda van Iran", aldus Pompeo.

Het tribunaal, dat is gevestigd in Leidschendam, oordeelde dinsdag dat Ayyash schuldig is aan moord. Volgens aanklagers had Ayyash banden met de door Iran gesteunde Hezbollah-beweging. Al is er volgens de rechters geen bewijs dat de leiders van Hezbollah een rol hadden gespeeld bij de aanslag op Hariri. Hezbollah heeft elke betrokkenheid bij de bomaanslag van 14 februari 2005 ontkend.

In de zaak zijn drie medeverdachten vrijgesproken. Het tribunaal bepaalt op een latere datum de strafmaat.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

7 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

8 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

9 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

9 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

10 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

11 uur geleden