Pompeo: vonnis toont kwaadaardigheid Hezbollah
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn tevreden met de veroordeling van Salim Jamil Ayyash voor de moord op de Libanese ex-premier Rafik Hariri in 2005 door het Libanon-Tribunaal. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo bewijst het vonnis dat Hezbollah niet het beste met Libanon voorheeft.
"Ayyashs veroordeling bevestigt wat de wereld steeds meer erkent: dat Hezbollah en zijn leden geen beschermers van Libanon zijn, zoals ze zelf beweren, maar een terroristische organisatie vormen die zich inzet voor de kwaadaardige, sektarische agenda van Iran", aldus Pompeo.
Het tribunaal, dat is gevestigd in Leidschendam, oordeelde dinsdag dat Ayyash schuldig is aan moord. Volgens aanklagers had Ayyash banden met de door Iran gesteunde Hezbollah-beweging. Al is er volgens de rechters geen bewijs dat de leiders van Hezbollah een rol hadden gespeeld bij de aanslag op Hariri. Hezbollah heeft elke betrokkenheid bij de bomaanslag van 14 februari 2005 ontkend.
In de zaak zijn drie medeverdachten vrijgesproken. Het tribunaal bepaalt op een latere datum de strafmaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
23 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
9 uur geleden