Pompeo: vonnis toont kwaadaardigheid Hezbollah
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn tevreden met de veroordeling van Salim Jamil Ayyash voor de moord op de Libanese ex-premier Rafik Hariri in 2005 door het Libanon-Tribunaal. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo bewijst het vonnis dat Hezbollah niet het beste met Libanon voorheeft.
"Ayyashs veroordeling bevestigt wat de wereld steeds meer erkent: dat Hezbollah en zijn leden geen beschermers van Libanon zijn, zoals ze zelf beweren, maar een terroristische organisatie vormen die zich inzet voor de kwaadaardige, sektarische agenda van Iran", aldus Pompeo.
Het tribunaal, dat is gevestigd in Leidschendam, oordeelde dinsdag dat Ayyash schuldig is aan moord. Volgens aanklagers had Ayyash banden met de door Iran gesteunde Hezbollah-beweging. Al is er volgens de rechters geen bewijs dat de leiders van Hezbollah een rol hadden gespeeld bij de aanslag op Hariri. Hezbollah heeft elke betrokkenheid bij de bomaanslag van 14 februari 2005 ontkend.
In de zaak zijn drie medeverdachten vrijgesproken. Het tribunaal bepaalt op een latere datum de strafmaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
4 uur geleden