Pompeo tekent overeenkomst voor 1000 extra militairen in Polen
WARSCHAU (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo heeft in Warschau een overeenkomst getekend met zijn collega van Defensie in Polen, Mariusz Blaszczak, over de legering van nog eens duizend militairen. Er zijn al 4500 Amerikaanse militairen in Polen gelegerd. Het akkoord is onderdeel van Amerikaanse plannen de troepenmacht in Europa anders te verdelen en in te krimpen.
Pompeo wordt ook ontvangen door de Poolse president Andrzej Duda. Het is de vijfde en laatste dag van Pompeo's reis door Centraal- en Oost-Europese landen. Hij heeft Tsjechië, Slovenië en Oostenrijk bezocht voor hij in Polen arriveerde. Het was pas de derde buitenlandse reis van Pompeo sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
46 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geleden