Pompeo tekent overeenkomst voor 1000 extra militairen in Polen
WARSCHAU (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo heeft in Warschau een overeenkomst getekend met zijn collega van Defensie in Polen, Mariusz Blaszczak, over de legering van nog eens duizend militairen. Er zijn al 4500 Amerikaanse militairen in Polen gelegerd. Het akkoord is onderdeel van Amerikaanse plannen de troepenmacht in Europa anders te verdelen en in te krimpen.
Pompeo wordt ook ontvangen door de Poolse president Andrzej Duda. Het is de vijfde en laatste dag van Pompeo's reis door Centraal- en Oost-Europese landen. Hij heeft Tsjechië, Slovenië en Oostenrijk bezocht voor hij in Polen arriveerde. Het was pas de derde buitenlandse reis van Pompeo sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
5 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
14 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
6 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
6 uur geleden